BARCELONA ATP 500: Lajovic - Schwartzman 6:1, 6:2; Carballes Baena - Grenier 6:2, 6:4; Van Assche - Zh. Zhang 7:5, 6:2; BUKARESZT ATP 250: Fonseca - Sonego 7:6 (5), 7:5; MONACHIUM ATP 250: Garin - Koepfer 7:6 (3), 6:3; Rodionov - Vukic 6:2, 6:3; Daniel - O'Connell 6:3, 6:4; OEIRAS WTA 125: Tauson - Monnet 6:3, 6:1; Zarazua - Parks 6:0, 6:2.

Tokio WTA – turniej już bez Polek

Aż cztery biało-czerwone tenisistki miały rywalizować w zawodach Toray Pan Pacific Open 2017.

W turnieju WTA w Tokio (na kortach twardych, 890 tys. $ w puli nagród) nie zagra jednak Agnieszka Radwańska. W eliminacjach walczyły Magda Linette, Magdalena Fręch i Alicja Rosolska.

Agnieszka została rozstawiona z nr 6. Miała spotkać się z zawodniczką z eliminacji. Niestety, Radwańską dopadła choroba wirusowa i musiała wycofać się z imprezy. W kolejnych tygodniach powalczy w Wuhan, Pekinie i Hongkongu.

Linette w turnieju głównym pokonała Australijkę Darią Gavrilovą 2:6, 6:0, 7:6 (3). Przy stanie 4:5 w trzecim secie Magda obroniła piłkę meczową.

W 1/8 finału poznanianka nie sprostała Czeszce Karolinie Pliskovej 2:6, 1:6. Nie obrobiła punktów z ubiegłego roku (grała w ćwierćfinale). Spadnie o przynajmniej osiem miejsc (na 82 lub gorszą pozycję).

Drabinka singla

W kwalifikacjach Linette (rozstawiona z nr 1) wygrała z Japonką Makoto Ninomiyą 6:2, 4:6, 6:4 i Japonkę Moyukę Uchijimę 6:2, 6:1, która wcześniej pokonała Rosolską 6:4, 7:5. W decydującym meczu Magda zwyciężyła Ukrainkę Katerynę Bondarenko 6:1, 2:6, 6:3.

Fręch przegrała z Chinką Ying-Ying Duan (nr 5) 5:7, 6:3, 2:6 po dwugodzinnym pojedynku. W pierwszym secie prowadziła 2:0 i 4:3.

Drabinka eliminacji

W deblu Rosolska i Amerykanka Abigail Spears (duet nr 3) wygrały z Amerykankami Raquel Atawo i Chorwatką Dariją Jurak 6:4, 6:4. W ćwierćfinale uległy Ninomiyi i Czeszce Renacie Voracovej 5:7, 6:1, 5:10.