Logo Polski Tenis

WYNIKI

NORYMBERGA: Zidansek - Doi 7:6 (4), 3:6, 6:4; Petkovic - Buyukakcay 6:3, 6:2; Paar - Lemoine 6:1, 6:3; Stojanovic - Riske 7:6 (6), 2:6, 6:2; Alexandrova - Cepelova 6:4, 6:2; Friedsam - Begu 4:6, 6:3, 6:3; Kudermetova - Diatchenko 6:4, 6:7 (4), 6:2; LYON: P. Cuevas - Hurkacz 6:4, 6:4; Moutet - Opelka 6:3, 2:6, 7:6 (10); Paire - McDonald 3:6, 7:6 (5), 6:1; GENEWA: J. Sousa - L. Mayer 6:2, 6:7 (6), 6:4; Ramos-Vinolas - Mannarino 6:7 (2), 6:3, 6:2.

Aktualności

Toyota Cup 2019 – Ewald triumfuje

Polscy tenisiści znakomicie wypadli w turnieju cyklu Tennis Europe Toyota Cup 2019 w Szawlach.

W zawodach do lat 14 Weronika Ewald triumfowała w singlu i deblu (wraz z Kamilą Popławską). Fryderyk Lechno-Wasiutyński był w finale singla i zwyciężył w deblu (z Goranem Zgołą).

Singiel młodziczek

Weronika Ewald była rozstawiona z nr 1. Pokonała kolejno Francuzkę Camilię Samel Druz 6:3, 6:3, Litwinkę Andreję Gagilaite 6:1, 6:1, Łotyszkę Eniję Paulę Aplokę 6:1, 6:0 oraz Rosjanki Vladę Budkinę 6:1, 6:0 i Kristianę Sidorovą 6:3, 6:1.

Na zdjęciu: Weronika Ewald z trenerem Dariuszem Gajewskim

Kamila Popławska (nr 2) wygrała z Rosjanką Anastazją Dilaktorską 6:1, 6:3 i Białorusinką Ksenią Zhdanok 6:1, 6:3, ale przegrała w ćwierćfinale z Rosjanką Adel Pilosyan (nr 8) 6:1, 4:6, 1:6.

W eliminacjach odpadła Martyna Mackiewicz.

Singiel młodzików

Fryderyk Lechno-Wasiutyński (nr 6) był lepszy od Łotysza Davisa Rolisa 6:1, 6:3, Estończyka Georga Strascha 6:0, 6:1, Jakuba Jędrzejczaka (nr 2) 6:4, 6:1 i Łotysza Danielsa Tensa 6:2, 6:4. W finale uległ Francuzowi Iannisowi Fernandesowi 3:6, 2:6.

Tomasz Berkieta (nr 1) był skuteczniejszy od Litwina Ignasa Balciunasa 6:2, 6:1 i Ukraińca Danylo Maslennikova 3:6, 7:5, 6:3. W ćwierćfinale nie sprostał Francuzowi Loannowi Massardowi 4:6, 2:6.

Goran Zgoła pokonał Estończyka Villema Aadamsoo 3:6, 6:3, 6:2 i Holendra Manvydasa Balciunasa (nr 4) 6:4, 6:4, ale był słabszy od Fernandesa 1:6, 0:6.

Jędrzejczak wcześniej wygrał z Litwinem Faustasem Kuliusasem 6:2, 6:1 i Francuzem Theo Mottierem 6:2, 6:2.

Leon Zaorski wyeliminował Litwina Dominykasa Drulię 6:2, 6:0. Przegrał jednak z Francuzem Theo Papamalamisem (nr 5) 3:6, 1:6.

W eliminacjach odpadli: Jakub Tomasiak, Wiktor Sasko i Nikodem Barcik.

Debel

W finale gry podwójnej dziewcząt Ewald i Popławska (nr 1) pokonały Budkinę i Pilosyan 6:3, 6:3.

Na zdjęciu: Weronika Ewald i Kamila Popławska

W finale debla chłopców Lechno-Wasiutyński i Zgoła wygrali z Balciunasem i Berkietą 6:1, 6:2.

Drabinki

Kategoria: TE

Meczyki.pl | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Polityka prywatności