Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: Fonseca - Fils 6:0, 6:4; F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:2, 6:1; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; Monfils - Zh. Zhang 4:6, 7:5, 7:6 (2); LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Triumf Halbersztadt i Sopolińskiego

Na kortach Olimpijskiego Clubu Tennis and Sports we Wrocławiu rozegrano mistrzostwa województwa dolnośląskiego do lat 18.

W turnieju juniorek najlepsza była Marta Halbersztadt. W gronie juniorów zwyciężył Błażej Sopoliński (oboje KKT Wrocław). 

JUNIORKI

Pierwsza runda: (1) Turczuk – bye; Grazdaj – bye; (4) Skowrońska – bye; Kopel – Czapulak 6:0, 6:2; D. Nowak – Trocha 6:2, 6:1; (3) Halbersztadt –  bye; Kołowrotkiewicz – Jasiczek 6:4, 7:6 (5); (2) Niemc – bye. 

Ćwierćfinały: Turczuk – Grazdaj 6:0, 6:0; Kopel – Skowrońska 6:4, 5:7, 10:7; Halbersztadt –  D. Nowak 6:2, 6:1; Niemc – Kołowrotkiewicz 6:7 (2), 7:5, 10:5. 

Półfinały: Turczuk – Kopel 6:4, 5:7, 12:10; Halbersztadt – Niemc 6:3, 6:2. 

Finał: Halbersztadt – Turczuk 4:6, 6:2, 10:4.

JUNIORZY        

Pierwsza runda: (1) Dziopak – bye; Szymkowiak – Siekanowicz 6:2, 7:6 (5); (4) Dzieło – Muc 6:2, 6:2; J. Bojarski – Nowik 2:6, 6:4, 10:4; Sopoliński – B. Piotrowski 6:0, 6:1; (3) Krotowski – Prorok 6:1, 6:0; Manczak-Mancewicz – Kaszewski 6:0, 6:0; (2) Roś – bye. 

Ćwierćfinały: Dziopak – Szymkowiak 5:7, 6:4, 10:7; Dzieło – J. Bojarski 6:1, 6:0; Sopoliński – Krotowski 6:2, 6:3; Manczak-Mancewicz – Roś 6:3, 6:7 (4), 10:8.

Półfinały: Dziopak – Dzieło 6:1, 6:1; Sopoliński – Manczak-Mancewicz 7:5, 0:6, 10:6.

Finał: Sopoliński – Dziopak 6:4, 2:6, 10:7. 

Kategoria: PZT