Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Halep - Potapova 6:1, 6:4; Alexandrova - Jabeur 6:1, 1:0 i krecz Tunezyjki; Kontaveit - Siniakova 6:3, 6:3; Martincova - Bara 6:0, 7:5; TENERYFA WTA 250: S. Zheng - Masarova 6:4, 6:2; Cornet - Voegele 6:1, 6:2; Gracheva - Sorribes Tormo 6:4, 5:7, 7:5 (4); Tauson - Watson 6:4, 2:6, 7:6 (6); Vekic - Riske 6:1, 6:4; Rus - Golubic 6:3, 6:4; Sherif - Stefanini 6:2, 6:0; Kovinic - Van Uytvanck 6:3, 6:3; MOSKWA ATP 250: Paul - M. Ymer 7:6 (7), 7:5; Mannarino - Safiullin 1:6, 7:6 (6), 6:4; P. Martinez - G. Pella 6:2 i krecz Argentyńczyka; Marchenko - Bublik 6:4, 6:3; Gerasimov - Kecmanovic 6:3, 1:6, 6:4; ANTWERPIA ATP 250: Nakashima - De Minaur 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Thompson 6:3, 6:3; Laaksonen - Paire 4:6, 6:0, 6:3.

ITF Juniors – tytuł Kacpra i Piotrka

Czołowi polscy juniorzy rywalizowali w prestiżowym turnieju Trofeo Juan Carlos Ferrero.

Do hiszpańskiej Vileny wybrali się Daria Kuczer, Katarzyna Kubicz, Kacper Żuk, Piotr Matuszewski i Maksymilian Raupuk.

Turniej rozgrywany jest na otwartych kortach ziemnych w JC Ferrero-Equelite Sport Academy. Zaliczany jest do kategorii grade 1.

W zmaganiach dziewcząt Kuczer była rozstawiona z nr 15. Przegrała z Hiszpanką Andreą Garcią Fernandez 6:4, 2:6, 4:6. Kubicz wygrała z Francuzką Julią Vulpio 6:1, 6:2, ale uległa Czeszce Monice Kilnarovej (nr 4) 6:3, 4:6, 1:6.

Żuk był turniejową dwójką. Uległ Hiszpanowi Sergiemu Perezowi Contriemu 6:7 (2), 3:6.

Matuszewski (nr 10) był słabszy od Rumuna Alexandru Vasile Manole 7:6 (4), 1:6, 3:6. Raupuk przegrał z Hiszpanem Enrique Payą Gonzalezem 6:2, 4:6, 3:6.

W eliminacjach Maks wygrał z Hiszpanami Sergiem Gomezem Montesą 6:0, 6:4 i Carlosem Lopezem Montagudem 6:4, 6:4 oraz Niemcem Robertem Strombachsem 6:2, 6:3.

W deblu Kubicz i Rosjanka Anastazja Golubeva uległy Szwedzie Idzie Jarlskog i Ukraince Angelinie Shakhraychuk 2:6, 6:1, 4:10.

Kuczer i Rosjanka Jekaterina Kazionova (duet nr 6) pokonały Hiszpankę Cristinę Bucsę i Rumunkę Miriam Biancę Bulgaru 6:3, 6:3. Ćwierćfinały mecz z Hiszpanką Paulą Arias Manjon i Serbką Olgą Danilovic oddały walkowerem.

Raupuk i Bułgar Gabriel Evtimov przegrali z Duńczykiem Augustem Holmgrenem i Finem Patrickiem Kaukovaltą 1:6, 3:6.

Matuszewski i Żuk (duet nr 2) wygrali z Amerykaninem Oliverem Jevtoviciem i Meksykaninem Alberteo Jose Rodriguezem Buendią 6:0, 6:0, Niemcem Rudolfem Mollekerem i Brytyjczykiem Ewanem Moore 6:4, 6:4 oraz Hiszpanami Alejandro Davidovichem Fokiną i Eduardem Guellem Bartriną 6:4, 6:4.

W finale pokonali Brytyjczyka Jaya Clarka i Kanadyjczyka Benjamina Sigouina 7:6 (6), 6:1.

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności