Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Trwa rekrutacja do Szkół Tenisowych w Akademii Tenis Kozerki

Na terenie Akademii Tenisowej Tenis Kozerki (Grodzisk Mazowiecki) działa już od września 2019 roku Tenisowa Szkoła Podstawowa.

Placówka prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020.

Pierwsze doświadczenia potwierdzają słuszność przyjętego wariantu łączenia nauki i sportu. Zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 8:00, a kończą około godz. 18:00. W tym czasie dzieci mają lekcje, trening motoryczny (1-2 godz. dziennie) oraz trening tenisowy (2-3 godz. dziennie), biorą prysznic po każdym treningu, mają 3 posiłki w ciągu dnia a dodatkowo przyjmują posiłki potreningowe. Zajęcia dydaktyczne, poza podstawą programową, oferują uczniom zwiększoną ilość języka angielskiego i hiszpańskiego, wykłady z teorii tenisa, trening mentalny oraz zajęcia z komunikacji. Nauczyciele nie zadają prac domowych, a uczniom wracającym z turnieju oferują dodatkową pomoc w opanowaniu materiału.

Kolejnym, zaplanowanym już wcześniej, etapem rozwoju Akademii było uruchomienie liceum – i to już stało się faktem – Tenisowe Liceum Ogólnokształcące również prowadzi rekrutację. Jest to szkoła prywatna o uprawnieniach szkoły publicznej, oferująca nauczanie w systemie stacjonarnym dla młodzieży wyczynowo uprawiającej tenisa oraz w systemie E-learningowym dla wszystkich młodych sportowców, którym trudno jest pogodzić naukę w zwykłej szkole z wyczynowym uprawianiem sportu. Uruchomienie liceum przypadło na okres, kiedy do szkół średnich pójdą dwa roczniki – absolwenci gimnazjum oraz ósmych klas szkół podstawowych. W związku z tym środowisko nauczycielskie przewiduje ogromne problemy i perturbacje w placówkach publicznych. Tenisowe Liceum Ogólnokształcące uruchamia program zarówno 3-letniego jak i 4-letniego nauczania. W pierwszym roku działalności rekrutacja prowadzona będzie do klas I i II liceum 3-letniego oraz klasy I liceum 4-letniego.

Szkoły Akademii Tenisowej Tenis Kozerki umożliwiają realizację swych marzeń wielu wyczynowym sportowcom, a jednocześnie pozwalają uniknąć wielu problemów, z którymi młodzi ludzie spotykają się uczęszczając do zwykłych szkół. Głównie są to:

– brak czasu na trening w odpowiednim wymiarze,

– powstawanie zaległości w nauczaniu, wynikające z nieobecności spowodowanych treningami i startami w turniejach,

– stres spowodowany brakiem prac domowych – brak czasu wielokrotnie uniemożliwia ich odrobienie,

– brak zrozumienia nauczycieli, którzy często nie przyjmują do wiadomości ile młody sportowiec musi trenować, aby osiągać najlepsze wyniki w sporcie wyczynowym, poświęcając praktycznie całe dzieciństwo,

– wyalienowanie w klasie – brak czasu na uczestnictwo z życiu społecznym grupy rówieśników i w konsekwencji często występowanie efektu odrzucenia,

– spożywanie posiłków „w biegu”, często w samochodzie w drodze na trening – a właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i efektów treningowych,

– brak odpowiednich warunków do utrzymania higieny potreningowej, tak niezbędnej dla właściwej regeneracji,

– brak „normalnego” życia rodziców, którzy często są „uwiązani” codzienną logistyką, przyjmują rolę korepetytora i poświęcają weekendy na turnieje.

A przecież może być inaczej, normalnie. Do szkół w Kozerkach można dojechać w ciągu 30 min z Warszawy i 40 min z Łodzi. Szkoła dysponuje busami, którymi dowożone są codziennie dzieci do szkoły i odwożone do domu. Jeśli się weźmie pod uwagę, że do Akademii przyjeżdża się na 10 godzin dziennie – nawet dłuższy dojazd nie stanowi problemu. A rodzice mogą sobie organizować cały dzień wg własnych potrzeb, co jest korzyścią nie do przecenienia – wiedzą o tym wszyscy, którzy są zaangażowani w wyczynową karierę swoich dzieci. Dla licealistów z dalszych miejscowości uruchomiony zostanie od września internat.

Zapisy trwają, więcej szczegółów i zgłoszenia na: www.TSPGrodzisk.pl oraz www.TLOGrodzisk.pl

Informacje także na FB: https://www.facebook.com/TSPTLO

Kategoria: Reklama