Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Turniej Fed Cup 2019 w Zielonej Górze – wyniki

W Zielonej Górze odbywa się turniej Grupy I Euro-Afrykańskiej drużynowych rozgrywek.

W zawodach Fed Cup Polki przegrały z Rosjankami 1:2 i wygrały z Dunkami 3:0. Utrzymały się w Grupie I E-A. W meczu o trzecie miejsce w turnieju pokonały Ukrainki 2:1.

Wyniki

Polska – Rosja 1:2: Świątek – Vikhlyantseva 0:6, 2:6; Linette – Pavlyuchenkova 4:6, 3:6; Rosolska/Świątek – Gasparyan/Kasatkina 6:0, 3:6, 6:3.

Rosja – Dania 3:0: Vikhlyantseva – Tauson 7:6 (3), 6:1; Kasatkina – Barritza 6:0, 6:4; Gasparyan/Potapova – Barritza/Jespersen 6:2, 6:2.

Polska – Dania 3:0: Świątek – Tauson 6:3, 7:6 (7); Linette – Barritza 6:2, 6:2; Chwalińska/Rosolska – Jespersen/Viller Moller 6:0, 6:3.

Ukraina – Szwecja 1:2: Yastremska – Larsson 6:4, 6:2; Tsurenko – Peterson 0:6, 2:6; N. Kichenok/Kostyuk – Larsson/Peterson 6:2, 3:6, 5:7.

Ukraina – Bułgaria 2:1: Kostyuk – Shinikova 7:5, 6:4; Kozlova – Tomova 3:6, 2:6; N. Kichenok/Kostyuk – Shinikova/Tomova 6:0, 7:6 (0).

Szwecja – Estonia 2:1: Larsson – Malygina 6:2, 6:3; Peterson – Kontaveit 4:6, 4:6; Larsson/Peterson – Kontaveit/Orav 2:6, 6:0, 6:1.

Estonia – Bułgaria 1:2: Gorlats – Shinikova 6:7 (6), 3:6; Kontaveit – Tomova 6:1, 6:7 (4), 6:1; Kontaveit/Nuudi – Shinikova/Tomova 2:6, 2:6. 

Szwecja – Bułgaria 3:0: Bjorklund – Shinikova 6:3, 6:2; Larsson – Tomova 6:4, 6:4; Bjorklund/Lister – Arshinkova/Topalova 6:2, 6:3.

Ukraina – Estonia 3:0: Kostyuk – Orav 6:3, 6:0; Kozlova – Malygina 6:0, 6:0; N. Kichenok/Kozlova – Gorlats/Malygina 6:1, 6:0.

Polska – Ukraina 2:1: Fręch – Kozlova 3:6, 7:5, 6:2; Świątek – Yastremska 6:7 (2), 4:6; Rosolska/Świątek – Kostyuk/Kozlova 6:1, 1:6, 7:6 (5).

Estonia – Dania 2:0: Gorlats – Viller Moller 6:3, 3:6, 6:0; Kontaveit – Barritza 6:1, 6:4 – Dunki spadły do Grupy II.

Rosja – Szwecja 2:0: Vikhlyantseva – Larsson 7:6 (1), 6:2; Pavlyuchenkova – Peterson 6:3, 6:2 – awans Rosjanek do barażowej rywalizację o Grupę Światową II.

Wyniki na żywo

Składy

ZIELONA GÓRA: Polska (Linette, Fręch, Świątek, Chwalińska, Rosolska), Rosja (Kasatkina, Pavlyuchenkova, Potapova, Gasparyan, Vikhlyantseva), Dania (Viller Moller, Tauson, Barritza, Francati, Jespersen), Ukraina (Tsurenko, Yastremska, Kozlova, Kostyuk, N. Kichenok), Szwecja (Peterson, Larsson, Bjorklund, Lister, Hennemann), Bułgaria (Tomova, Shinikova, Topalova, Arshinkova) i Estonia (Kontaveit, Malygina, Nuudi, Orav, Gorlats).

Kategoria: Fed Cup