Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Turniej juniorów o Puchar Warty 2020

Daria Górska i Jasza Szajrych triumfowali w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym juniorów o Puchar Warty 2020.

W finałach zawodów do lat 18 Górska pokonała Aleksandrę Węgrzyn, a Szajrych był skuteczniejszy od Gabriela Matuszewskiego. 

JUNIORKI

Pierwsza runda: (1) Świerczyńska – bye; Frankowska – Popławska 6:2, 6:3; Pytel – Wróblewska walkower; (8) Bajorek – bye; (3) Samberger – bye; Telżyńska – Dziewięcka 6:1, 6:1; M. Głowacka – Ivanczenko 2:6, 6:4, 10:8; (6) Węgrzyn – bye; (5) Olszewska – bye; Górska – L. Matuszewski 6:0, 6:1; Zaremba – Niemc 6:2, 6:1; (4) Szymczewska – bye; Czerny – Rajca 6:3, 6:2; Zalewska – Grott 6:0, 6:7 (3), 10:6; (2) Szczepańska – bye. 

Druga runda: Świerczyńska – Frankowska 6:4, 1:6, 10:7; Bajorek – Pytel 7:5, 6:2; Telżyńska – Samberger 6:1, 2:6, 10:8; Węgrzyn – M. Głowacka 6:2, 6:2; Górska – Olszewska 6:4, 6:3; Zaremba – Szymczewska 6:0, 6:1; Mazurek – Czerny 6:1, 6:2; Szczepańska – Zalewska 6:0, 7:6 (0). 

Ćwierćfinały: Świerczyńska – Bajorek – Pytel 6:2, 6:4; Węgrzyn – Telżyńska 6:4, 6:2; Górska – Zaremba 6:1, 6:2; Mazurek – Szczepańska 6:3, 2:6, 10:6.

Półfinały: Węgrzyn – Świerczyńska 6:2, 6:3; Górska – Mazurek 6:1, 7:5. 

Finał: Górska – Węgrzyn 6:2, 7:5. 

JUNIORZY

Pierwsza runda: (1) Szajrych – bye; Rytelewski – Pakuła 6:0, 6:1; G. Zgoła – Gadzała 6:0, 6:0; (6) Klimek – bye; (3) Matuszczyk – bye; Konowczuk – Gontar 6:0, 7:5; Pawelski – Dziedzic 6:1, 6:2; (5) Łukowski – bye; (8) Lis – bye; G. Matuszewski – Osomański 6:2, 3:0 i krecz Michała; Kończal – Walkowski 7:5, 6:4; (4) Mruk – bye; (7) Braziewicz – bye; Kopcik – Tatera 6:3, 6:1; Roś – Jezierski 6:1, 6:1; (2) Dziopak – bye. 

Druga runda: Szajrych – Rytelewski 6:1, 6:2; G. Zgoła – Klimek 6:0, 6:2; Konowczuk – Matuszczyk 6:1, 6:1; Pawelski – Łukowski 6:3, 2:6, 11:9; G. Matuszewski – Lis 6:0, 6:2; Mruk – Kończal 2:6, 7:5, 10:6; Kopcik – Braziewicz 6:2, 6:0; Roś – Dziopak 6:3, 3:6, 10:2. 

Ćwierćfinały: Szajrych – G. Zgoła 6:1, 6:2; Pawelski – Konowczuk 6:7 (5), 6:3, 10:5; G. Matuszewski – Mruk 6:3, 6:0; Kopcik – Roś 7:5, 6:1.

Półfinały: Szajrych – Pawelski 6:1, 6:2; G. Matuszewski – Kopcik 6:4, 6:3.

Finał: Szajrych – G. Matuszewski 6:2, 6:0.

Kategoria: PZT