Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Kulikova 6:2, 6:3; Zakharova - Zolotareva 6:0, 6:1; Mladenovic - Plipuech 6:4, 6:4; V. Kuzmova - S. Chang 6:4, 6:2; RIJAD POKAZOWY: Hurkacz - Stricker 10:7, 10:5; Wawrinka - M. Berrettini 5:10, 10:4, 10:6; Norrie - Kyrgios 10:6, 10:6; A. Zverev - Thiem 10:8, 10:7.

Turnieje w Polsce także odwołane

Odwołano turnieje w Polsce, które miały odbyć się w marcu, kwietniu, maju i na początku czerwca.

Polski Związek Tenisowy w specjalnym komunikacie poinformował o swojej decyzji, która jest zgodna z międzynarodowymi organizacjami ATP, WTA, ITF, TE.

Komunikat PZT

Polski Związek Tenisowy w trosce o zminimalizowanie strat, zarówno sportowych samych zawodników i ich sztabów trenerskich, jak i organizacyjno-finansowych Związku, będzie starał się podjąć szereg działań o których będą Państwo informowani w następnych komunikatach. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, jak również portali społecznościowych, na których będą zamieszczane kolejne informacje.

Zdając sobie sprawę iż bardziej niż kiedykolwiek wyzwania związane z pandemią COVID-19 wymagają współpracy i jedności wszystkich organizacji oraz całego społeczeństwa Dział Sportu PZT podjął trudną decyzję związaną z przesunięciem rozpoczęcia krajowego współzawodnictwa sportowego w ramach kalendarzy imprez PZT, czyli wszystkich turniejów OTK, WTK, MW, TNW, SiA oraz Tenisa 10. Nową datą rozpoczęcia wszystkich aktywności turniejowych wyznaczamy na 16 maja 2020.

Zdajemy sobie sprawę z ogromnego wpływu podjętej decyzji na przebieg współzawodnictwa, ale ostatecznie zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów, rodziców jest dla nas najważniejsze.

Mamy nadzieję, że proponowany przez Dział Sportu PZT termin rozpoczęcia aktywności turniejowej w naszym kraju umożliwi zawodnikom na wszystkich poziomach wznowienie gry w turniejach już w bezpiecznych warunkach. Będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Obecnie w Dziale Sportu PZT trwają prace nad reorganizacją kalendarza rozgrywek U12, U14, U16, U18 i KiM. Zostaną zmienione terminy imprez rangi Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Dla turniejów międzynarodowych, które były zaplanowane w Polsce do 7 czerwca 2020 wraz z międzynarodowymi federacjami tenisowymi będziemy szukali nowych terminów.

Zakładając optymistycznie, że będzie można bezpiecznie trenować w pierwszym tygodniu maja 2020 r., to pozostały okres ponad pięciu tygodni warto możliwie jak najlepiej wykorzystać dla przygotowania graczy do potencjalnych startów międzynarodowych od 7 czerwca 2020 r. Należy przy tym pamiętać , że z dużym prawdopodobieństwem, w różnych częściach świata i także w różnych krajach Europy stan bezpieczeństwa zdrowotnego i rozporządzenia wewnątrzkrajowe będą odmienne.

Polski Związek Tenisowy

Kategoria: PZT