Logo Polski Tenis

WYNIKI

BASTAD: E. Ymer - Monteiro 6:3, 2:6, 7:5; Delbonis - Zapata Miralles 7:5, 3:6, 6:2; J. Sousa - Kovalik 7:6 (3), 6:4; Chardy - Carreno Busta 6:4, 4:6, 7:5; Jarry - Laaksonen 7:6 (1), 7:5; Ramos-Vinolas - Lestienne 6:1, 7:5; Novak - Darcis 6:2, 7:5; Londero - Arguello 6:3, 6:2; Dzumhur - Ruud 6:4, 6:2; Dellien - Gulbis 6:2, 2:1 i krecz Łotysza; UMAG: Bagnis - Klizan 4:6, 6:3, 7:5; Lorenzi - Torebko 5:7, 6:4, 7:6 (3); Travaglia - Fabbiano 6:3, 6:2; Serdarusic - Trungelliti 6:3, 6:3; NEWPORT: Bublik - Bolt 6:4, 2:6, 7:6 (4); Ebden - Schnur 6:1, 2:6, 6:3; Kudla - Klahn 6:4, 7:6 (5); LOZANNA: Waltert - Goerges 6:7 (5), 6:4, 3:2 i krecz Niemkmi; Buzarnescu - Voegele 1:6, 6:1, 6:0; Kiick - Maria 6:1, 6:0; Samsonova - Parmentier 6:0, 3:6, 6:3; Stosur - Haas 4:6, 7:5, 6:3; Cornet - Trevisan 6:4, 6:4; BUKARESZT: Juvan - Shinikova 5:7, 6:1, 6:1; Cristian - Cirstea 6:4, 4:6, 6:2; Kr. Pliskova - Cadantu 7:5, 6:1; Kudermetova - Rus 6:2, 6:4; Tig - Bondar 6:2, 6:1; Begu - Krunic 7:5, 6:1.

Aktualności

US Open juniorów – cenne wygrane

Pięciu polskich juniorów grało w Nowym Jorku w US Open Junior Tennis Championships.

Miejsce w drabince głównej miał tylko Daniel Michalski (39 ITF). W eliminacjach walczyli: Stefania Rogozińska-Dzik (62), Weronika Falkowska (103), Wojciech Marek (57) i Filip Kolasiński (101).

Rogozińska-Dzik w kwalifikacjach została rozstawiona z czwórką. Przegrała z Dunką Hannah Viller Moller (109) 1:6, 3:6. Falkowska uległa Ukraince Dashy Lopatetskayi (72) 2:6, 1:6.

Marek rywalizował z nr 3. Wygrał z Hindusem Vikashem Singhiem (125) 3:6, 7:5, 6:3 i Amerykaninem Alexandrem Lee (208) 6:3, 6:4.

Kolasiński pokonał Niemca Justina Schlagetera (77) 6:4, 6:7 (2), 7:5, ale był słabszy od Włocha Giulio Zeppieriego (65) 1:6, 0:6.

W turnieju głównym Michalski wygrał z Amerykaninem Drew Bairdem (22) 1:6, 6:2, 7:6 (5), Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (2) 6:4, 6:4 i Francuzem Antoinem Cornutem Chauvincem (481 ITF, ale 607 ATP) 3:6, 6:2, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Włochem Lorenzo Musettim (18) 4:6, 0:6.

Marek pokonał Rumuna Filipa Cristiana Jianu (14) 6:0, 7:6 (5) i Amerykanina Emilio Navę (40) 6:3, 7:5. W 1/8 finału przegrał z Tajwańczykiem Chun Hsinem Tsengiem (1) 2:6, 3:6.

W deblu Marek i Michalski uporali się z Amerykanami Martinem Dammem i Tobym Alexem Kodatem 6:3, 3:6, 11:9, ale przegrali z Hiszpanem Nicolasem Alvarezem Varona i Brazylijczykiem Gilbertem Soaresem Klierem Juniorem 4:6, 5:7.

Falkowska i Rogozińska-Dzik uległy Francuzkom Clarze Burel i Dianie Parry (duet nr 8) 1:6, 3:6.

Drabinki

Z walki w Nowym Jorku zrezygnowały Iga Świątek i Maja Chwalińska, które wybrały starty w zawodowych imprezach.

Kategoria: ITF Juniors

tenis wyniki live - meczyki.pl | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Polityka prywatności