Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Verdasco - Basilashvili 7:6 (1), 7:5; Struff - Lajovic 4:6, 6:3, 6:2; Sonego - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Huesler - Blancaneaux 6:4, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Safiullin - Etcheverry 6:1, 6:4; Andujar - Monteiro 7:6 (3), 6:1; Lestienne - Mannarino 7:6 (2), 6:4; SEUL ATP 250: Shapovalov - Munar 7:5, 6:4; Daniel - E. Gomez 6:4, 6:4; Albot - S. Johnson 7:6 (3), 7:6 (3); PARMA WTA 250: Kovinic - Stephens 7:5, 2:6, 7:5; Zanevska - Galfi 6:1, 6:3; Sherif - Waltert 6:3, 7:6 (1); Kania-Choduń/Voracova - Bondar/Zimmermann 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Haddad Maia - Noskova 6:1, 7:5; Muchova - Golubic 4:6, 6:0, 6:2; S. Zhang - V. Kuzmova 7:6 (4), 7:6 (8); Bencic - Boulter 6:4, 6:7 (2), 6:3.
Polska Liga Tenisa

Valasske Mezirici ITF – triumfy Drzewieckiego

Karol Drzewiecki i Maciej Rajski świetnie spisali się w halowym futuresie ITF w Czechach.

W Valasske Mezirici Open 2018 (korty twarde w hali, 15 tys. $ w puli nagród) startowała grupa biało-czerwonych. Drzewiecki sięgnął po tytuł w singlu i deblu. Rajski był w półfinale.

Singiel

Drzewiecki wygrał ze Słowakiem Michalem Seleckym 6:4, 6:3 oraz Czechami Michaelem Vrbenskym (rozstawiony z nr 3) 7:5, 7:6 (5) i Petrem Nouzą (nr 6) 6:3, 6:4. W półfinale był skuteczniejszy od Rajskiego 4:6, 6:4, 6:4. W finale uporał się ze zdolnym Czechem Jonasem Forejtkiem 6:3, 6:4.

Rajski (nr 5) pokonał Czechów Dominika Langmajera 6:2, 6:3, Tomasa Jirouska 4:6, 6:4, 6:2 i Ondreja Krsteva 6:3, 6:4.

Dominik Nazaruk przegrał z Vrbenskym 2:6, 2:6, a Bartosz Wojnar przegrał z Czechem Petrem Michnevem (nr 4) 6:7 (5), 5:7.

Eliminacje

W kwalifikacjach Nazaruk był lepszy od Czecha Roberta Steinhausera 6:2, 6:1 i Wojnara 6:1, 7:5. Wojnar wcześniej wygrał z Węgrem Martinem Zeljenką 7:6 (4), 6:4.

Mateusz Terczyńśki pokonał Czecha Jana Marancaka 6:2, 6:4, ale był słabszy od Czecha Martina Vondraka 4:6, 3:6.

Debel

W deblu Drzewiecki i Nouza (nr 1) wygrali z Czechami Lukasem Soukupem i Martinem Vondraką 6:2, 6:0 oraz Michalem Lusovskym i Pavlem Snobelem 7:6 (2), 4:6, 12:10.

W półfinale gładko uporali się z Rosjanami Asłanem Karatsevem i Richardem Muzaevem 6:2, 6:2. W finałowym meczu zwyciężyli z Holendrami Nielsem Lootsmą i Glennem Smitsem (nr 3) 6:2, 6:1.

Nazaruk i Czech Filip Michl przegrali z Krstevem i Ukraińcem Oleksiejem Krutykhem 3:6, 2:6.

Drabinki

Kategoria: ITF