Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON - eliminacje: Żuk - Rosol 6:3, 6:3; Majchrzak - Maden 6:1, 6:4; Haase - Andreozzi 6:4, 6:4; Gulbis - Popko 6:3, 5:7, 6:4; Tomic - Kavcic 4:6, 6:4, 6:3; Safiullin - Karlovic 6:3, 6:4; EASTBOURNE WTA 500: Świątek - Watson 6:3, 6:7 (4), 7:5; Kasatkina - Zvonareva 7:5, 2:2 i krecz Wiery; Rogers - Bertens 6:1, 7:5; Andreescu - McHale 6:4, 2:6, 6:2; Giorgi - Kar. Pliskova 2:6, 6:2, 6:2; Svitolina - Badosa 4:6, 6:1, 7:6 (1); Rybakina - Dart 6:2, 6:7 (5), 6:4; Ostapenko - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Sevastova - Kostyuk 6:1, 6:7 (6), 6:4; BAD HOMBURG WTA 250: Azarenka - Hatouka 7:5, 6:0; Blinkova/Rus - Piter/Van der Hoek 6:2, 6:0; MAJORKA ATP 250: Ruud - Sandgren 6:3, 6:4; Medvedev - Moutet 6:4, 6:2; Querrey - Carballes Baena 5:7, 6:4, 7:6 (3); EASTBOURNE ATP 250: Gerasimov - Tsonga 6:3, 6:4; Popyrin - Gombos 4:6, 6:4, 6:1; Millman - Clarke 6:3, 6:2.

Vilena J1 – deblowy tytuł Kubki

przez maka

Czwórka polskich juniorów rywalizowali ze zmiennym szczęściem w turnieju ITF w Vilenie w Hiszpanii.

W głównej części Trofeo Juan Carlos Ferrero (korty ziemne, kategoria grade 1) walczyli: Martyna Kubka, Aleksandra Jeleń i Dawid Taczała. W eliminacjach odpadła Pola Batkiewicz.

Singiel

W zmaganiach dziewcząt Kubka wygrała z Rumunką Oaną Smarandą Corneanu 7:5, 6:1 i Maltanką Francescą Curmi (nr 11) 7:6 (2), 6:3. W 1/8 finału przegrała z Hiszpanką Ane Mintegi Del Olmo (nr 5) 2:6, 3:6. 

Jeleń pokonała Hiszpankę Albę Rey Garcię 3:6, 6:1, 6:2, ale nie sprostała Ukraince Liubow Kostenko (nr 6) 4:6, 3:6.

W zawodach chłopców Taczała był lepszy od Brytyjczyka Sama Bossema 6:3, 6:3. Uległ jednak Hiszpanowi Pablowi Llamasowi Ruizowi (nr 15) 4:6, 7:6 (2), 2:6, triumfatorowi turniejów w Vinaros i Benicarlo. 

Kwalifikacje

W eliminacjach Batkiewicz przegrała z Rumunką Simoną Ogescu 1:6, 0:6.

Debel

W deblu Kubka i Kostenko (nr 4) po wolnym losie w pierwszej rundzie, w kolejnych wygrały z Brazylijką Aną Luizą Cruz i Chilijką Jimar Geraldine Gerald Gonzalez 6:2, 6:2, Hiszpankami Jessicą Bouzas Maneiro i Ane Mintegi Del Olmo (nr 8) 6:4, 4:6, 10:5 oraz Gruzinką Zoziyą Kardavą i Francuzką Carole Monnet (nr 7) 6:2, 6:2. W finale pokonały Czeszkę Lindę Noskovą i Rosjankę Dianę Shnaider (nr 6) 6:2, 6:3.

Jeleń i Niemka Alexandra Vecic poddały mecz z Włoszkami Alicją Amendolą i Lisą Pigato.

Taczała i Niemiec Max Wiskandt pokonali Kanadyjczyka Nicka Lagaeva i Szwajcara Giana Lucę Tannera 6:3, 7:5, ale przegrali z Rumunem Nicholasem Davidem Ionelem i Australijczykiem Stefanem Storchem (nr 8) 7:5, 1:6, 8:10.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności