Polski Tenis

WYNIKI

LUKSEMBURG WTA 250: Tauson - Ostapenko 6:3, 4:6, 6:4; PORTOROZ WTA 250: Paolini - Putintseva 1:6, 6:3, 6:4; Riske - Juvan 6:0, 6:4.

Warsaw Sport Group Open 2017

W dniach 18-25 czerwca na kortach Legii Warszawa zostanie rozegrany kobiecy turniej ITF.

Suma nagród Warsaw Sport Group Open 2017 wynosi 25 tysięcy $+H. Na starcie pojawią się m.in. Iga Świątek, Katarzyna Piter czy Maja Chwalińska.

W środę o godz. 11 na stadionie Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3) z dziennikarzami spotkają się prezes zarządu Warsaw Sports Group Artur Bochenek, dyrektor turnieju Jerzy Hertel i prezes Klubu Tenisowego Legia Warszawa. W trakcie tygodnia zmagań zawodniczek odbędą się między innymi mecze pokazowe, turniej biznesowy, ogólnopolski turniej WSG Tennis ‘10 Cup dla najmłodszych adeptów tenisa.

– Z radością chciałbym poinformować, że wraz z grupą przyjaciół, ludzi zakochanych w sporcie i bezwzględnie jemu oddanych, postanowiliśmy rozpocząć budowę zawodowego turnieju tenisowego dla kobiet. Planując jego organizację założyliśmy, że będzie to inicjatywa rozpisana na wiele lat, odbywająca się cyklicznie, a jej pierwsza odsłona odbędzie się już w tym roku. Od 17 czerwca w Warszawie na kortach Legii Warszawa będziemy mieli przyjemność gościć zawodniczki z całego świata, w tym kilka najlepszych Polek młodego pokolenia – zapowiada Artur Bochenek.

Udział potwierdziły m.in. trzy zawodniczki Legii Warszawa. Iga Świątek, Stefania Rogozińska-Dzik i Anna Hertel. Z Polek miejsca w turnieju głównym mają zapewniony Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa.

Do warszawskich zawodów zgłosiły się m.in. Bułgarki Elitsa Kostova i Sesil Karatantcheva, Słowenka Polona Hercog, Włoszka Martina Trevisan czy Białorusinka Vera Lapko.

W eliminacjach chcą wystąpić m.in. Maja Chwalińska, Marta Leśniak, Justyna Jegiołka, Paulina Czarnik, Wiktoria Kulik, Daria Kuczer czy Weronika Foryś.

Strona turnieju

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności