Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: Fonseca - Fils 6:0, 6:4; F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:2, 6:1; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; Monfils - Zh. Zhang 4:6, 7:5, 7:6 (2); LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Wimbledon 2017 – losowanie w Londynie

W Londynie odbyło się losowanie turniejów singlowych Wimbledonu 2017.

Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr 9) zagra z Serbką Jeleną Jankovic, a Magda Linette zmierzy się z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

Drabinka singla kobiet

Natomiast Jerzy Janowicz spotka się w poniedziałek o godz. 12.30 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

Drabinka singla mężczyzn

Paula Kania i Nina Stojanovic świetnie spisały się w eliminacjach debla Wimbledonu 2017. Polka i Serbka w kwalifikacjach zostały rozstawione z dwójką. W dwóch meczach nie straciły nawet seta (zaledwie dziewięć gemów).

Pokonały Brytyjkę Tarę Moore i Szwajcarkę Conny Perrin 6:4, 6:0 oraz Niemkę Nicolę Geuer i Słowenkę Dalilę Jakupovic 6:4, 6:1.

Drabinka eliminacji debla

Z eliminacji singla zrezygnowała Katarzyna Piter (dostała się do nich w ostatniej chwili).

W grze podwójnej zaprezentują się duety: Alicja Rosolska/Nao Hibino (Japonia), Magda Linette/Maria Sanchez (USA), Paula Kania/Nina Stojanovic (Serbia), Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia), Marcin Matkowski/Max Mirnyi (Białoruś).

Rosolska i Hibino zmierzą się z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni i Niemką Andreą Petkovic, Linette i Sanchez trafiły na Ukrainki Ludmiłę i Nadię Kichenok, a Kania i Stojanovic zagrają z Hiszpankami Larą Arruabarreną i Arantxą Parrą-Santonją.

Drabinka debla kobiet

Kubot i Melo (duet nr 4) spotkają się z Holendrami Wesleyem Koolhofem i Matwe Middelkoopem. Matkowski i Mirnyi stoczą pojedynek z Tajwańczykiem Hsienem-Yinem Pengiem i Amerykaninem Maxem Schnurem.

Drabinka debla mężczyzn

Kategoria: ATP, WTA