MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wimbledon 2018 – Radwańska odpadła

W Londynie rozgrywany jest trzeci w tym sezonie wielkoszlemowy turniej – Wimbledon 2018.

Agnieszka Radwańska (30 WTA) była rozstawiona z nr 32. Wygrała z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (195) 6:3, 4:6, 7:5. W dziesiątym gemie trzeciego seta obroniła sześć piłek meczowych.

W drugiej rundzie Radwańska nie sprostała Czeszce Lucie Safarovej (66) 5:7, 4:6. Przy stanie 5:4 w pierwszej partii Agnieszka nie wykorzystała dwóch piłek setowych. W drugiej odsłonie przegrywała już 1:5. Rzuciła się do odrabiania strat. Miała kilka szans na doprowadzenie do stanu 5:5.

Magda Linette (80) uległa Kazaszce Julii Putintsevej (53) 3:6, 6:3, 8:10. W przy stanie 6:5 w trzecim secie nieskutecznie serwowała na mecz.

Drabinka singla kobiet

Hubert Hurkacz (122 ATP) przegrał z Australijczykiem Bernardem Tomiciem (184 ATP) 4:6, 2:6, 6:7 (2). Obydwaj dostali się do głównej drabinki jako lucky loser.

Z zawodów wycofali się bowiem: Andy Murray, Robert Bautista Agut, Hyeon Chung, Andriej Rublev, Viktor Troicki, Aleksander Dolgopolov i Pablo Andujar. Obok Hurkacza i Tomicia, LL otrzymali: Michael Mmoh, Peter Polansky, Lorenzo Sonego, Jason Jung i Simone Bolelli.