Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

Winter Cups by Head U14 – finały

Polskie zespoły młodzików rywalizowały w turniejach finałowych Winter Cups by Head w Czechach. 

Laura Stypuła, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz w Rakowniku były czwarte. Jakub Jędrzejczak, Tomasz Berkieta i Mikołaj Migdalski w Vesce zdobyli srebro.

MŁODZICZKI

Ćwierćfinał: Polska – Bułgaria 2:1: Stypuła – Yoana Konstantinova 3:6, 1:6; Stankiewicz – Maria Rogacheva 6:3, 6:3; Mackiewicz/Stankiewicz – Konstantinova/Rogacheva 6:0, 6:1. 

Pozostałe ćwierćfinały: Czechy – Francja 3:0; Rosja – Niemcy 3:0; Wielka Brytania – Ukraina 3:0. 

Półfinał: Polska – Czechy 0:2: Stypuła – Magdalena Smekalova 4:6, 2:6; Stankiewicz – Sara Bejlek 1:6, 4:6; Stankiewicz/Stypuła – Smekalova/Lucie Urbanova. 

W drugim półfinale: Rosja – Wielka Brytania 2:1.

Mecz o brąz: Polska – Wielka Brytania 0:2: Mackiewicz – Hephzibah Oluwadare 6:7 (8), 4:6; Stankiewicz – Hannah Read 1:6, 1:6.  

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W zawodach eliminacyjnych w Kazaniu biało-czerwone wygrały z Finkami i Chorwatkami oraz uległy Rosjankom. Grała wtedy także Weronika Ewald.

Polska – Finlandia 3:0: Stankiewicz – Natalia Papshev 6:1, 6:0; Ewald – Julia Lintu 6:0, 6:1; Mackiewicz/Stankiewicz – Papshev/Emma Virtanen 6:2, 6:1.

Polska – Chorwacja 2:1: Stankiewicz – Lana Preis 4:6, 3:6; Ewald – Nera Tesankic 6:1, 4:6, 6:2; Ewald/Mackiewicz – Chiara Jerolimov/Tesankic 6:2, 7:6 (6). 

Polska – Rosja 0:3: Mackiewicz – Mirra Andreeva 1:6, 0:6; Stankiewicz – Alina Korneeva 2:6, 0:6; Mackiewicz/Stankiewicz – Korneeva/Daria Shadchneva 3:6, 1:6. 

MŁODZICY

Ćwierćfinał: Polska – Hiszpania 2:1: Jędrzejczak – Rafael Segado Esteve 3:6, 6:2, 3:6; Berkieta – Martin Landaluce 7:5, 6:4; Berkieta/Migdalski – Landaluce/Segado Esteve 6:4, 0:6, 10:7. 

Pozostałe ćwierćfinały: Czechy – Włochy 3:0; Niemcy – Rosja 3:0; Rumunia – Szwajcaria 2:1.

Półfinał: Polska – Czechy 2:1: Jędrzejczak – Krystof Svojgr 1:6, 6:7 (3); Berkieta – Filip Hanzelin 5:7, 6:4, 6:1; Berkieta/Migdalski – Hanzelin/Svojgr 6:4, 7:6 (2).

W drugim półfinale: Rumunia – Niemcy 2:1.

Finał: Polska – Rumunia 0:2: Migdalski – Calin Teodor Stirbu 3:6, 2:6; Berkieta – Luca Preda 5:7, 5:7.    

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W zmaganiach eliminacyjnych w Kazaniu Polacy pokonali Białorusinów i Bułgarów, a nie sprostali Rosjanom. 

Polska – Białoruś 3:0: Jakub Jędrzejczak – Nazar Puzyrevich 6:1, 7:6 (3); Tomasz Berkieta – Marian Drazdovich 6:3, 6:7 (11), 6:0; Jędrzejczak/Mikołaj Migdalski – Puzyrevich/Danił Ryzhankou 6:3, 6:4.

Polska – Bułgaria 2:1: Jędrzejczak – Georgi Georgiev 6:4, 6:2; Berkieta – Pavel Marinov 6:1, 6:2; Jędrzejczak/Migdalski – Marinov/Anas Mazdrashki 5:7, 6:3, 10:12.     

Polska – Rosja 1:2: Migdalski – Artur Aiuhanov 6:4, 6:2; Berkieta – Dmitrij Burtsev 7:6 (7), 4:6, 3:6; Berkieta/Jędrzejczak – Aiukhanov/Burtsev 2:6, 3:6.

Strona rozgrywek

Kategoria: TE

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności