Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Winter Cups by Head U16 – eliminacje

Polska drużyna kadetów rywalizowali w turnieju kwalifikacyjnym Winter Cups by Head w Rakovniku.

Olaf Pieczkowski, Maciej Kos, Filip Pieczonka w pierwszym spotkaniu wygrali z Luksemburgiem, ale przegrali z Czechami. Nie awansowali do finału w Ronchin (21-23 lutego).

Polska – Luksemburg 3:0: Maciej Kos – Yannick Baluska 6:4, 6:1; Olaf Pieczkowski – Till Fremeaux 7:5, 6:3; Pieczkowski/Filip Pieczonka – Baluska/Sven Geimer 6:0, 6:2.

Pozostałe ćwierćfinały: Czechy – Czarnogóra 3:0; Słowenia – Austria 3:0; Rosja – Chorwacja 3:0.

PÓŁFINAŁY

Polska – Czechy 0:3: Pieczonka – Jakub Nicod 3:6, 3:6; Pieczkowski – Matthew William Donald 5:7, 3:6; Kos/Pieczonka – Nicod/Vojtech Petr 4:6, 1:6

Rosja – Słowenia 2:0.

O 3. MIEJSCE

Polska – Słowenia 3:0: Kos – Maj Premzl 6:2, 7:6 (2); Pieczkowski – Matic Kriznik walkower; Pieczkowski/Pieczonka – Bor Artnak/Premzl walkower. 

W meczu o 1. lokatę Czesi wygrali z Rosjanami 2:1.

Do finałowego turnieju przed tygodniem awansowali: Bułgarzy, Francuzi, Belgowie, Włosi, Hiszpanie i Turcy.

Strona rozgrywek

Kategoria: TE