Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

4 najważniejsze wskazówki dotyczące gry w tenisa ziemnego zimą

Zima w Polsce to dość niskie temperatury, mroźny wiatr i śnieg. Na szczęście w obecnych czasach nie są to czynniki, które przeszkodzą nam grać w tenisa ziemnego.

W cieplejsze dni wciąż można grać na otwartym korcie, należy się tylko do tego odpowiednio przygotować. Część kortów jest okrywana na zimę i ogrzewana. 

Jeśli odpowiednio się przygotujesz – rozgrzejesz, będziesz używać odpowiedniego sprzętu i zaadaptujesz swoją grę do panujących warunków, to możesz cieszyć się zimową grą w tenisa.

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo na korcie. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, zanim wyjdziesz na kort zimą pamiętaj o:

1. Zakładaj odpowiedni strój

Dobre buty do tenisa są kluczowe w każdej pogodzie, szczególnie kiedy na korcie jest mokro, a tak potrafi być zimą w Polsce. Pamiętaj, że najważniejsza jest przyczepność, nie zakładaj znoszonego obuwia. W czasie chłodniejszych miesięcy należy zakładać kilka warstw odzieży, która ogrzeje, ale będzie również „oddychała”. Ubieramy się na cebulkę, żeby w trakcie gry łatwiej zdjąć lub założyć dodatkową warstwę.

2. Przygotuj właściwy sprzęt i boisko

Piłki tenisowe, rakiety i inny sprzęt mogą się zmoczyć, co znacznie utrudni grę. Miej pewność, że rakieta ma dobry grip, na wszelki wypadek zaopatrz się w dodatkowe owijki. Sprawdź czy na korcie nie ma jakichś zagrożeń. Liście, które spadły z drzew mogą okazać się bardzo niebezpieczne, łatwo się na nich poślizgniesz, lepiej zadbaj o ich usunięcie.

3. Rozgrzewka!

Rozgrzanie się to klucz gry o każdej porze roku, szczególnie ważna zimą. Przygotowujesz swoje ciało do wysiłku i redukujesz ryzyko kontuzji. Nigdy nie zaniedbuj tego elementu!

4. Zdrowy rozsądek – ważniejsza gra czy Twoje zdrowie

Jeśli masz zamiar grać w kiepską pogodę, bądź rozważny. Myślisz, że aura może się pogorszyć? Nie ryzykuj utraty zdrowia czy sił. Jeśli musisz zagrać to pamiętaj, żeby odpowiednio się do tego przygotować, planuj. Zawsze sprawdzaj pogodę przed wyjściem na kort.

Zachęcamy do uprawiania tenisa ziemnego przez cały rok. Można cieszyć się grą również zimą!

Kategoria: Art. spons.