Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Osaka 7:6 (1), 1:6, 7:5; Gauff - Zidansek 6:3, 6:4; Jabeur - Osorio 6:3, 1:6, 6:3; Kenin - C. Garcia 6:3, 6:3; Alcaraz - De Jong 6:3, 6:4, 2:6, 6:2; S. Tsitsipas - Altmaier 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4; Rublev - P. Martinez 6:3, 6:4, 6:3.

BETFAN: Iga Świątek faworytką French Open z szansą na TOP5 WTA

Analitycy BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, szacują szanse zwycięstwa Igi Świątek na kortach Roland-Garros na 18%.

To więcej niż w przypadku Ashleigh Barty, liderki rankingu WTA. Prawdopodobieństwo jej wygranej bukmacher ocenia na 14%. Groźną konkurentką polskiej zawodniczki, według analityków BETFAN, będzie też Aryna Sabalenka (nr 4 WTA) z 10-procentową szansą wyjazdu z turnieju z pucharem. 

Analitycy oceniają również, że Iga ma 40% szans, aby po tym sezonie wspiąć się do topowej piątki rankingu WTA.

Pokonanie w brawurowym stylu Karoliny Pliskovej w Rzymie dało Idze Świątek awans z 15 na 9 miejsce rankingu WTA oraz pozycję faworytki w startującym 24 maja turnieju Roland-Garros. Choć o trofeum French Open będą walczyły też wyżej notowane w rankingu WTA zawodniczki, analizy bukmachera wskazują mniejsze szanse ich wygranej. Po Barty i Sabalence, na liście głównych konkurentek Polki jest rumuńska tenisistka Simona Halep (3 WTA) z szansami ocenianymi przez analityków BETFAN na 9% oraz Hiszpanka Garbine Muguruza (13 WTA) – z prawdopodobieństwem wygranej 7,8%. Dopiero za nimi jest Naomi Osaka (2 WTA) z Japonii. W jej przypadku możliwość triumfu na kortach Roland-Garros bukmacher ocenia na 5,5%.

Analizy BETFAN wskazują również, że utytułowane zawodniczki, z dużo większym niż Iga Świątek doświadczeniem, nie będą miały łatwego zadania podczas French Open. Prawie dwa razy starsza Serena Williams, która znajduje się już tylko o jedną pozycję wyżej w rankingu WTA od Polki nie jest dziś postrzegana jako duże zagrożenie. W jej przypadku prawdopodobieństwo wygranej to 4,2%. Z kolei szanse Białorusinki Wiktorii Azarenki (16 WTA) bukmacher szacuje na zaledwie 3,5%.

Coraz lepsza dyspozycja i wyniki sportowe niespełna 20-letniej Polki wywołują pytania na temat miejsca, jakie Iga Świątek może zająć w rankingu WTA po tegorocznych turniejach. Jej szanse na pierwszą piątkę na koniec 2021 r. BETFAN szacuje na 40%. W tym wypadku kurs wynosi 2,40, co oznacza, że każde 100 zł postawione na taką opcję przyniesie 240 zł w razie uplasowania się Świątek wśród pięciu najlepszych rakiet świata. Obstawiający zaś zwycięstwo polskiej zawodniczki w French Open w razie wygrania przez Polkę turnieju zyskają 440 zł za każde postawione 100 zł. Jeśli po puchar w wielkoszlemowym turnieju sięgnie jednak Ashleigh Barty lub Aryna Sabalenka, wygrana wyniesie odpowiednio 580 zł lub 790 zł za każde postawione 100 zł na dany scenariusz.

Kategoria: Art. spons.