MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Bohaterowie sezonu 2021 w Polskiej Lidze Tenisa

Podczas uroczystej Gali Mistrzów Polskiej Ligi Tenisa w Katowicach przyznano nagrody dla osób, które najmocniej wyróżniały się w zakończonym sezonie.

Docenieni zostali nie tylko gracze, ale także osoby organizujące turnieje, a nawet kibice. Nowy sezon ruszy już 6 stycznia 2022 roku.

Najlepszy tenisista PLT bez podziału na kategorie w sezonie 2021

Marcin Szendryk (2. Liga). W tym sezonie wygrał 30 turniejów, a liczba jego przegranych jest niezwykle krótka. Górowianin w tym sezonie zdecydowanie zasłużył na tytuł MVP. Zdobył najwięcej punktów ze wszystkich graczy PLT w 2021 roku, został liderem rankingu wszechczasów. W Radomiu zdobył także swój pierwszy medal w turniejach finałowych. To jednak właśnie te turnieje są dla niego największą zmorą bowiem niemal zawsze jest faworytem, a jednak nie udaje mu się sprostać tej roli. Marcin jednak niepotrzebnie nakłada na siebie presję, że wygrać musi już teraz. Przez cały rok udowadniał swoją klasę, a potknięcia w Gdyni czy Chorzowie tego nie zmieniają.

Najlepszy Menadżer Polskiej Ligi Tenisa 2021

Nagroda w tej kategorii przypadła ex eaquo Adamowi Drysiowi z Przemyśla oraz Dawidowi Wiktorskiemu ze Szlichtyngowej. Obaj panowie przez cały sezon wzorowo wypełniali zadania organizatorko-menadżerskie i zasłużyli na to wyróżnienie. W tej kategorii w 50% o jej przyznaniu zdecydowali czytelnicy.

Najlepszy Kibic Polskiej Ligi Tenis 2021

Ilona Pielka z Krupskiego Młyna. Wierna towarzyszka turniejowych podróży swojego męża – Adama. Jak sama przyznała była na 99% turniejów, w których wystąpił jej małżonek. Jedynie raz musiała odpuścić ze względu na obowiązki zawodowe. Przy okazji jest to niezwykle barwna i ciekawa osoba. Nagroda w tej kategorii musiała trafić w jej ręce.

Najaktywniejszy tenisista

Leszek Kowalski. Gracz z Poznania jest prawdziwym hardcorem jeśli chodzi o udział w rozgrywkach PLT. Rok kalendarzowy składa się z 52 tygodni, a jak wiadomo sezon 2021 został opóźniony z powodu pandemii. Nie przeszkodziło to Leszkowi w rozegraniu 58 turniejów, na które pokonał ponad 30 000 kilometrów. Regularna gra pomogła mu podnosić swoje umiejętności, a dzięki temu wywindował się też mocno w rankingu – sezon zakończył na 21. miejscu w 2. Lidze. Do historii zapisał się także gdy wraz ze swoim najgroźniejszym konkurentem w tej kategorii – Mariuszem Kozińskim trzykrotnie w ciągu jednego weekendu zaprezentowali się na kortach. Z kolei wraz z Radosławem Gerlachem na stałe zapisał się w annałach uczestnicząc w dwóch turniejach jednego dnia. Czy w 2022 roku przekroczy liczbę 60 turniejów? Znając Leszka jest to bardzo prawdopodobne.

Najlepszy młody tenisista

Wojciech Zalewski (2. Liga). Ma dopiero 19 lat, ale dzięki swoim świetnym wynikom często zapomina się jak młodym jest graczem. Już w zeszłym roku zajął bowiem drugie miejsce w Ogólnopolskim Letnim Finale PLT w Radomiu. W tym roku dorzucił także srebro podczas Finałów w Gdyni. Dodatkowo na koniec sezonu został wicemistrzem 2. Ligi. Te dwójki trochę go prześladują, ale na pewno któregoś dnia zostanie numerem jeden w PLT.

Najlepszy debiutant

Paweł Walecki (2. Liga). To było prawdziwe wejście smoka do Polskiej Ligi Tenisa. Już w swoich pierwszych turniejach Paweł udowadniał, że jest świetnym graczem i szybko zdobył kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału Zimowych Mistrzostw PLT w Warszawie. Mało kto stawiał, że może wygrać te rozgrywki, ale on zaskoczył wszystkich i pokonał wszystkich rywali. W finale powstrzymał Marcina Pokrzywnickiego przed zdobyciem klasycznego hat-tricka. Rzadko zdobywa się tak duże tytułu niemal zaraz po debiucie więc tytuł w tej kategorii jest jak najbardziej zasłużony.

Najlepsze zagranie sezonu 2021

Dariusz Mazur (PLT 45+). Mieszkaniec Końskich popisał się niezwykle efektownym returnem podczas pojedynku ze Stanisławem Batorskim podczas Finałów Zimowych Mistrzostw PLT w Warszawie. Poza samym zagraniem na uwagę zasługuje też cieszynka Darka, która spokojnie mogła konkurować z samym zagraniem.