Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500: Fils - A. Zverev 6:3, 3:6, 7:6 (1); GSTAAD ATP 250: M. Berrettini - Halys 6:3, 6:1; BASTAD ATP 250: Borges - Nadal 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Giron - Michelsen 6:7 (4), 6:3, 7:5; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Sasnovich 6:4, 6:4; PALERMO WTA 250: Q. Zheng - Muchova 6:4, 4:6, 6:2.

Buty do padla – co w sezonie zimowym

Buty do padla są na rynku sprzętu sportowego stosunkowo świeżym produktem, a to głównie ze względu na dość krótki staż samego sportu, do którego je przygotowano.

Ogrom kortów do padla to te, które znajdziemy na południu Europy, w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech. Klimat tych krajów znacząco odbiega od naszego, co za tym idzie przygotowanie i eksploatacja kortów są inne, inne są również zwyczaje graczy i sprzęt jakiego używają. 

Nikt nie będzie planował gry w temperaturze bliskiej zeru, bo takiej zwyczajnie nie będzie. W Polsce mamy jednak przewagę kortów krytych, na których gra się również zimą, w mniej sprzyjających warunkach. Czy zatem nasze buty do padla powinny być jakoś specjalnie przygotowane na sezon zimowy? Czy powinniśmy mieć specjalne buty na ten okres w roku? Co zrobić, żeby móc bezpiecznie uprawiać nasz ulubiony sport?

Zimowe buty do padla

Zimowe buty do padla – oczywiście nie ma czegoś takiego. Z prostego powodu, zimą będziemy po prostu grać na hali, która będzie ogrzewana. Do gry użyjemy tych samych butów do padla co latem. Zwróćmy uwagę na to, żeby były założone przed wejściem na kort, a nie ubrudzone tym co po drodze z parkingu zabraliśmy pod podeszwami. Takie zabrudzenia nie tylko sprawią, że nasze buty do padla szybciej się zużyją, ale i ryzykujemy zanieczyszczeniem kortu, co może prowadzić do kontuzji – możemy się np. pośliznąć. Uważajmy na siebie i naszych towarzyszy.

Gra zimą na świeżym powietrzu

Taka rozrywka może mieć miejsce. Czemu nie? Przecież bywają zimowe popołudnia, kiedy na zewnątrz jest kilka stopni i świeci słońce. Jeśli kogoś nie odstraszają takie warunki, a właściciel kortu udostępnia je do gry to skorzystajmy z okazji. Pamiętajmy przy tym, że dla zachowania odpowiedniej przyczepności powinniśmy wystąpić w tych samych butach do padla co zwykle. Tu ponownie kłania się bezpieczeństwo nasze i kortu. Bo przecież nie wejdziemy na boisko w butach trekkingowych – zniszczylibyśmy nawierzchnię kortu, co mogłoby się wiązać z konsekwencjami finansowymi.

Buty do padla a komfort i bezpieczeństwo

Wszystkim miłośnikom sportu nie trzeba tłumaczyć, że tak jak nie biega się w butach do rzutu młotem, tak nie porusza po lodowisku w piłkarskich korkach. Nie inaczej jest z butami do padla, nie bez powodu przygotowano modele ze specjalną podeszwą, a najwięksi producenci, jak na przykład ASICS wypuścili serie dedykowane temu sportowi. Jeśli jeszcze nie masz swoich butów do padla to niezwłocznie udaj się na dopadla.pl i znajdź model dla Ciebie. Tylko buty do padla pozwolą Ci poruszać się bezpiecznie po korcie, a przy tym dadzą Ci komfort, jakiego nie zaznasz zakładając buty nieprzeznaczone do padla.

Kategoria: Art. spons.