Polski Tenis

WYNIKI

MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Ćwiczenia z wykorzystaniem gumy oporowej, które zrobisz w domu

Guma oporowa jest świetną alternatywą dla siłowni, dzięki któremu wzmocnimy mięśnie bez dodatkowego obciążenia w postaci hantli i ciężarów.

Dzięki gumie oporowej wzmocnimy wytrzymałość i siłę naszych mięśni oraz ogólną kondycję naszego organizmu.

Ćwiczenia z gumą są co prawda bardzo ciężkie, ale w późniejszym okresie każdy użytkownik będzie odczuwał satysfakcję i stwierdzi, że ciężką pracą osiągnął zamierzone efekt.

Dostępnych jest wiele rodzajów gum oporowych, od tych, które są bardziej rozciągliwe, czyli imitują niewielkie obciążenia, do tych pośrednich przez gumy używane przez osoby, które w zaawansowany sposób wykonują ćwiczenia z nimi. Każdy dobierze indywidualnie rodzaj gumy, z jaką zacznie swoją przygodę. Największą zaletą gum oporowych jest możliwość korzystania z nich bez wychodzenia z domu.

Trening z gumą oporową

Istnieje wiele ćwiczeń z wykorzystaniem gumy, dzięki czemu możemy ćwiczyć jednym przedmiotem wiele partii ciała.

Ćwiczenia wspomagające nogi i pośladki

leżenie bokiem z podnoszeniem kolana – zakładamy gumę powyżej kolan, kładziemy się w pozycji bocznej, głowę podpieramy na łokciu, a następnie wykonujemy ruchy kolanem góra-dół, tak by czuć naprężenie mięśni ud i pośladków, po wykonaniu kilku/kilkunastu ruchów odwracamy się na drugą stronę,

przyciąganie nóg leżąc na plecach – gumę umieszczamy na stopach, kładziemy się na plecach w pozycji podpartej łokciami, zadzieramy stopy, tak by guma nie ześlizgnęła się ze stóp, a następnie przyciągamy kolana do siebie, naprzemiennie raz jedna, raz druga noga,

przysiady z kolanami na zewnątrz – ćwiczenie wykonywane w pozycji pionowej, guma założona powyżej kolan, następnie wykonywane przysiady z drobnym wypchnięciem ich do zewnątrz, tak by czuć większy opór.

Ćwiczenia ramion

wypychanie rąk – zakładamy gumę na nadgarstki, następnie wykonujemy ruchy poziome przedramion, aż do maksymalnego momentu oporu,

prostowanie ramion za głową – ćwiczenie, w którym gumę należy uchwycić za plecami, tak by ręka trzymająca ją z dołu była w stabilnej pozycji, a ręka powyżej wykonywała wyprosty ramienia w górę,

wiosłowanie – w pozycji siedzącej zakładamy gumę wokół stóp, następnie przyciągamy ją w okolice tułowia, należy pamiętać o prawidłowej postawie kręgosłupa, wówczas poprawią się nie tylko ramiona, ale też prawidłowa postawa.

Są to przykładowe ćwiczenia, jakie możemy wykonać samodzielnie w domu posiadając gumy oporowe do ćwiczeń. Ćwiczeń przy użyciu tego przedmiotu jest całe mnóstwo, samemu można wykreować sobie trening z użyciem gumy. Jedyną zasadą podczas wykonywania ćwiczeń jest to, żeby czuć opór, im większy, tym lepszy efekt końcowy.

Ważne jest, żeby zachować podczas ćwiczeń prawidłową postawę ciała. Jeżeli trening będzie wydawał się po czasie zbyt lekki, to należy zakupić gumę imitującą większe obciążenie, tak by odczuwać, jak największą satysfakcję podczas wykonywanych ćwiczeń.

Rozmiar

Kompaktowy rozmiar gumy oporowej sprawia, że z łatwością zmieści się ona do torebki czy kieszeni, dlatego można zabierać ją zawsze ze sobą – na wakacjach lub podróży służbowej gdzie będziemy przebywać w hotelu.