Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Linette - Putintseva 6:2, 6:3; Xiyu Wang - Minnen 6:3, 6:4; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: O'Connell - Daniel 7:6 (10), 6:4; Thompson - Lajovic 6:1, 7:6 (1); Safiullin - Evans 6:3, 6:3; ZHUHAI ATP 250: Nishioka - Polmans 7:6 (4), 7:6 (5); Struff - Garin 6:3, 1:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Drabinka gimnastyczna – sprzęt do ćwiczeń dla każdego

Każdy z nas pamięta lekcje wychowania fizycznego, kiedy to wykonywało się różnorodne ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych.

Drabinki gimnastyczne to podstawowe wyposażenie każdej sali gimnastycznej, a także sal do zajęć fitness i siłowni. 

Zalety ćwiczeń na drabince

Ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych bardzo korzystnie wpływają na nasze ciało, wspierają również układ nerwowy. Kształtują i rzeźbią wszystkie partie mięśni naszego ciała. Wzmacniają kręgosłup, który u większości osób jest osłabiony. Wyrabiają prawidłową postawę.

Ćwiczenia na drabinkach wzmacniają też mięśnie klatki piersiowej, brzucha, pleców, rąk i nóg. Za pomocą jednego przyrządu można zwiększyć sprawność całego układu mięśniowego. Ćwiczenia na drabinkach poprawiają pracę wielu narządów wewnętrznych: serca, płuc, układu pokarmowego.

Dla dzieci i dorosłych

Drabinka gimnastyczna to sprzęt, który bez problemu można zamontować w każdym mieszkaniu. Ćwiczenia na drabince są bezpieczne, a dzieciaki uwielbiają wspinać się po drabinkach. Ćwiczenia na drabince sprawią, że nasza pociecha będzie spędzać mniej czasu przed telewizorem i komputerem.  

Rozwijają dziecięcą równowagę, koordynację, zwinność, szybkość. Wspierają rozwój intelektualny, wymagają koncentracji, konstruktywnego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji.

Drabinka gimnastyczna to też idealny sprzęt do ćwiczeń dla osób dorosłych. Zwisy, półzwisy, stanie na rękach, brzuszki na drabinkach to jedne z najpopularniejszych ćwiczeń wykonywanych na drabinkach.

Drabinki gimnastyczne to sprzęt wykorzystywany w rehabilitacji. Odpowiednio dobrane ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała już od pierwszych lat życia dzieci, które w wieku szkolnym będą narażone skutki siedzenia w niewłaściwej pozycji oraz noszenia ciężkich plecaków.

Aby ćwiczyć na drabinkach, wcale nie trzeba wybierać się na siłownię czy do klubu fitness. Idealne miejsce do ćwiczeń na drabinkach można stworzyć w zaciszu własnego domu. I nie potrzeba do tego oddzielnego pomieszczenia. Wystarczy wygospodarować fragment ściany i trochę wolnej przestrzeni przed ścianą.

Drabinki dostępne są w różnych rozmiarach. Cechują się dużą wytrzymałością. Własna drabinka gimnastyczna daje możliwość ćwiczeń o dowolnej porze dnia, nawet podczas oglądania telewizji czy słuchania ulubionej muzyki. Posiadanie drabinki gimnastycznej w domu to motywacja do ćwiczeń.

Kategoria: Art. spons.