Polski Tenis

WYNIKI

MIAMI: Gracheva – Fręch 6:1, 6:2; Vondrousova – Pliskova 6:1, 6:2; Andreescu - Kenin 6:4, 6:4; Cirstea - Muchova 7:5, 6:1; T. Paul - Davidovich Fokina 6:3, 7:5; Rune - Schwartzman 6:4, 6:2.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Jak nie przegapić najważniejszych wydarzeń sportowych?

Po ponad roku trwania pandemii koronawirusa wszyscy spragnieni są odrobiny normalności i możliwości uczestnictwa w różnych wydarzeniach.

Igrzyska olimpijskie są imprezą, która skupia uwagę osób zainteresowanych sportem na całym świecie, angażując ich emocjonalnie i dając poczucie jedności w kibicowaniu reprezentantom swojego kraju.

Mimo że tegoroczne igrzyska w Tokio odbywają się bez udziału publiczności, to wciąż można je śledzić dzięki transmisjom na żywo. W tym roku miejsce miały również Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jak nie przegapić tych wydarzeń?

Gdzie śledzić wydarzenia sportowe?

Aktualnie najlepszym sposobem, aby być na bieżąco z wydarzeniami sportowymi na świecie, jest oglądanie kanałów sportowych w telewizji oraz szukanie relacji w internecie. Jeśli nie chcesz przegapić tego, co dzieje się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, to wydarzenia sportowe oglądaj w Player.pl, gdzie dostępnych jest mnóstwo materiałów związanych z tą imprezą, istnieje także możliwość śledzenia poszczególnych rozgrywek na żywo.

Newsy ze świata sportu pojawiają się codziennie także w mediach społecznościowych oraz w popularnych serwisach internetowych. Warto również szukać informacji na stronach poświęconych wyłącznie wydarzeniom sportowym i informacjom związanym ze światem sportu.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio – co je wyróżnia?

Oficjalna nazwa tego wydarzenia, to Igrzyska XXXII Olimpiady. Gospodarzem tej edycji jest Japonia, a konkretnie Tokio. Pierwotnie impreza ta miała się odbyć już w 2020 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii została przełożona na 2021 rok. Warto wiedzieć, że Igrzyska te są wyjątkowe pod wieloma względami, nie tylko z powodu zagrożenia epidemicznego. Przede wszystkim do grona konkurencji olimpijskich włączono 5 nowych dyscyplin oraz kilka konkurencji. Po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich będzie więc można oglądać zmagania sportowców w karate, wspinaczce sportowej, skateboardingu, baseballu oraz surfingu. Wśród nowych konkurencji znajdą się m.in. koszykówka 3×3, kolarstwo BMX – freestyle, łucznictwo – drużyny mieszane, czy judo – drużyny mieszane.

Ciekawostką jest również to, że z rywalizacji zostali wykluczeni Rosjanie, na których Światowa Agencja Antydopingowa nałożyła zakaz udziału we wszystkich imprezach sportowych, mających miejsce w ciągu najbliższych czterech lat. Szansę na udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio mają jedynie ci zawodnicy, którzy wywalczą kwalifikację olimpijską i udowodnią, że nie mają nic wspólnego z aferą dopingową.

Inne wydarzenia sportowe godne uwagi

Rok 2021 obfituje w ciekawe wydarzenia sportowe. Poza Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, miejsce miały już wspomniane przez nas na początku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej (EURO 2020, przełożone z zeszłego roku z powodu pandemii), a to nie wszystko. Na sportowe emocje mogą liczyć fani Formuły 1 i tenisa. Ciekawe wydarzenia sportowe zaplanowane na ten rok, to także:

– Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn

– Grand Prix na Żużlu

– Kolarski Tour de France

– Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn

– Sezon 2021/2022 Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Kategoria: Art. spons.