Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Jak sprostać noworocznym wyzwaniom i potraktować sportowe postanowienia „na poważnie”?

Mnóstwo osób rezygnuje z noworocznych postanowień już po kilku tygodniach. To wielki błąd! Nie ma sensu narzucać sobie nierealnych celów, jednak odrobina samodyscypliny nie zaszkodzi. Aktywność fizyczna pozwala nie tylko utrzymać formę, ale również zadbać o zdrowie. 

Regularne treningi przynoszą same pozytywne efekty, co powinno przekonać tych, którzy jeszcze się wahają.  

Sport nie musi być przykrym obowiązkiem. Wystarczy jedynie znaleźć dyscyplinę odpowiednią dla siebie. Pod uwagę z pewnością warto wziąć grę w tenisa, która uwielbiana jest zarówno przez młodszych, jak i starszych.

Brakuje Ci sprawdzonych wskazówek, jak wytrwać w postanowieniach? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem, gdzie znajdziesz zbiór przydatnych informacji.

Po pierwsze: Czerp radość ze sportu!

Chcesz nauczyć się grać w tenisa? Pamiętaj, że aktywność musi być przede wszystkim zabawą. Tylko wtedy istnieje szansa, że stanie się ona życiową pasją. Oczywiście dotyczy to również innych dyscyplin. Początki bywają trudne, więc trzeba nastawić się na niepowodzenia. Osobom, którym brakuje kondycji, zapał do ćwiczeń może minąć już po kilku treningach.

Co robić w takiej sytuacji? Nie odpuszczać i skupić się na przyjemnych aspektach wysiłku fizycznego. Wraz z upływem czasu wszystko stanie się łatwiejsze. Wbrew pozorom pozbycie się ograniczeń nie jest trudne.

Po drugie: Kup niezbędne akcesoria

Podczas treningów w obiektach sportowych można korzystać z darmowego wyposażenia. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest ono w stu procent dopasowane do indywidualnych potrzeb. Z tego powodu dobrze jest zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria.

Dzięki nim można ćwiczyć w niemal dowolnym miejscu, a wszystko zależy od osobistych upodobań. Nie ma konieczności inwestowania w wysokiej klasy sprzęt dedykowany profesjonalistom, jednak należy zwrócić uwagę na jakość. Osoby z ograniczonym budżetem powinny polować na promocje i rabaty. Przykładowo, na stronie https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/martes-sport wartościowe okazje sportowe znajdują się w jednym miejscu, co usatysfakcjonuje tych, którzy nie mają czasu na szukanie zniżek.

Po trzecie: Nie zapomnij o stroju sportowym

Myślisz, że strój sportowy nie ma żadnego znaczenia? Jesteś w wielkim błędzie! W dużej mierze warunkuje on komfort i swobodę w czasie aktywności. Odzież należy dobrać nie tylko do dyscypliny, ale również czynników otoczenia. Trenować można nie tylko w zamkniętym budynku, ale również na zewnątrz. Istotne, aby zwrócić uwagę, z jakich materiałów zostały wykonane ubrania. 

Powinny one zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Jest to podstawą do tego, by uniknąć przegrzania, nadmiernej potliwości i nieprzyjemnego zapachu. Ci, którzy ćwiczą na świeżym powietrzu, powinni zainteresować się bielizną termoaktywną. Wspomaga ona utrzymanie prawidłowej ciepłoty ciała. Jest niezastąpiona w zimowe dni, kiedy temperatura jest niska.

Po czwarte: Stwórz plan treningowy

Plan treningowy nie jest obowiązkowy, jednak może on zmotywować do działania. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych którzy mają na głowie sporo obowiązków, a organizacja czasu nie jest ich mocną stroną.

Zastanawiasz się, ile razy w tygodniu ćwiczyć? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ważne, aby nie narzucać sobie zbyt szybkiego tempa. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest systematyczne podnoszenie poprzeczki. Trzeba podkreślić, że pokłady energii mogą rozładować się dość szybko. Jest to główną przyczyną porzucania postanowień noworocznych. Więcej nie znaczy lepiej!

Po piąte: Znajdź grupę wsparcia

Nie od dziś wiadomo, że w dobrym towarzystwie wszystko smakuje lepiej! Znajdź osoby, z którym podzielisz pasję. Wzajemna motywacja potrafi zdziałać cuda! Nie zaszkodzi zajrzeć na portale społecznościowe, dzięki którym bez zbędnego wysiłku można zapoczątkować nowe znajomości.

Kategoria: Art. spons.