Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Jakie buty do biegania na zimę?

Myśląc o butach do biegania, ile swoich par jesteś w stanie wymienić – jedną, dwie? Te na lato? Większość osób, zaopatrując się w buty biegowe, myśli o aktywności w cieplejsze dni, zwykle na suchym podłożu.

Jednak w praktyce, każdy but powinien być dopasowany do występujących na zewnątrz warunków. Zatem jakie buty do biegania wybrać na zimę? Tego dowiesz się w artykule.

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Oferta na obecnym rynku jest bardzo rozbudowana, producenci nie próżnują i co roku zasypują potencjalnych zainteresowanych nowymi modelami. Co więcej, zimowe warunki potrafią zaskakiwać,  zwłaszcza początkujące osoby. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego i dlatego warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników.

Jak na tę porę roku przystało – śnieg lub odwilż i pojawiające się z nią roztopy mogą utrudniać naszą aktywność. Przez te czynniki podłoże staje się mniej stabilne, a nawet śliskie, co powoduje dodatkowe ,,zagrożenie’’. Wybierając buty do biegania zimą powinniśmy kierować się przede wszystkim ich dobrą przyczepnością i ochroną przed dostawaniem się do środka zanieczyszczeń. Dodatkowo można je wyposażyć w specjalne ochraniacze na przód cholewki, które zagwarantują nam większy komfort.

Jeśli warunki na zewnątrz wymagają ostrożności, koniecznie przyjrzyj się bieżnikowi, bo to dzięki niemu Twój ruch będzie stateczny, a szansa na tzw. ,,zaliczenie gleby’’ znacznie mniejsza. Masywniejszy bieżnik to także doskonały sposób na uniknięcie gromadzenia się śniegu w zewnętrznej podeszwie. Natomiast jeśli pogoda utrzymuje się przy temperaturach dodatnich, spokojnie możesz pozwolić sobie na delikatniejszy wariant.

Kolejną opcją są kolce – będą one jednak rozwiązaniem dedykowanym dla biegania np. oblodzonych szlakach. W innych przypadkach (jak płaska powierzchnia asfaltu) mogą okazać się uciążliwe i zwiększać ryzyko upadku.

Pamiętaj, aby Twoje buty zimowe zapewniały odpowiednie utrzymanie ciepła i odprowadzały wilgoć. W tym celu rozważ zakup obuwia z membraną, która zabezpieczy przed dostawaniem się do środka chłodnego powietrza.

Co może być dodatkowo przydatne?

Podczas każdej aktywności zimowej, nie tylko biegania, należy pomyśleć o uzupełniającym sprzęcie, a także o odpowiednim ubiorze, który znajdzie swoje zastosowanie np. w trudnych warunkach, sytuacjach ,,awaryjnych’’ lub mniej spodziewanych.

Wspomniane wcześniej ochraniacze na cholewki – stuptuty, poradzą sobie świetnie przy zatrzymaniu ciepła. Raczki biegowe z kolei będą doskonałym zabezpieczeniem butów do biegania na twardym lodzie.

Nie zapomnij o termoaktywnej odzieży i bieliźnie, grubszych, ale przepuszczalnych skarpetach oraz o właściwej ochronie głowy i dłoni.

A jeśli ciekawią Cię nasze inne porady, zajrzyj na naszego bloga. Przeczytasz tam m.in o tym, jak wybrać odpowiednie spodnie trekkingowe, poznasz przegląd czapek zimowych i wiele innych! Piszemy z pasją! 

Kategoria: Art. spons.