Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Fręch 6:2, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Mattek-Sands/Safarova 6:3, 6:3; JASSY WTA 250: Danilina/Khromacheva - Panova/Sizikova 6:4, 6:2; WARSZAWA WTA 125: Parks - Kung 7:6 (4), 3:6, 6:2; Falkowska/Kubka - Naef/Stojanovic 6:4, 7:6 (5); KITZBUHEL ATP 250: M. Berrettini - Hanfmann 6:4, 6:4; Gaston - Diaz Acosta 6:1, 2:0 i krecz Facundo; UMAG ATP 250: F. Cerundolo - Sonego 6:4, 2:6, 7:6 (2); Rublev - Marozsan 5:7, 6:3, 6:2; Mensik - Tseng 6:0, 6:4; Musetti - Lajovic 5:7, 6:3, 6:0; ATLANTA ATP 250: Nishioka - McDonald 6:3, 6:4; J. Shang - Shelton 7:6 (6), 6:4; Purcell - Goffin 6:3, 6:3; Tiafoe - Karatsev 6:4, 3:6, 6:3; Davidovich Fokina - Opelka 7:5, 7:5; Thompson - Mayot 6:2, 7:5.

Jakie buty do biegania na zimę?

Myśląc o butach do biegania, ile swoich par jesteś w stanie wymienić – jedną, dwie? Te na lato? Większość osób, zaopatrując się w buty biegowe, myśli o aktywności w cieplejsze dni, zwykle na suchym podłożu.

Jednak w praktyce, każdy but powinien być dopasowany do występujących na zewnątrz warunków. Zatem jakie buty do biegania wybrać na zimę? Tego dowiesz się w artykule.

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Oferta na obecnym rynku jest bardzo rozbudowana, producenci nie próżnują i co roku zasypują potencjalnych zainteresowanych nowymi modelami. Co więcej, zimowe warunki potrafią zaskakiwać,  zwłaszcza początkujące osoby. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego i dlatego warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników.

Jak na tę porę roku przystało – śnieg lub odwilż i pojawiające się z nią roztopy mogą utrudniać naszą aktywność. Przez te czynniki podłoże staje się mniej stabilne, a nawet śliskie, co powoduje dodatkowe ,,zagrożenie’’. Wybierając buty do biegania zimą powinniśmy kierować się przede wszystkim ich dobrą przyczepnością i ochroną przed dostawaniem się do środka zanieczyszczeń. Dodatkowo można je wyposażyć w specjalne ochraniacze na przód cholewki, które zagwarantują nam większy komfort.

Jeśli warunki na zewnątrz wymagają ostrożności, koniecznie przyjrzyj się bieżnikowi, bo to dzięki niemu Twój ruch będzie stateczny, a szansa na tzw. ,,zaliczenie gleby’’ znacznie mniejsza. Masywniejszy bieżnik to także doskonały sposób na uniknięcie gromadzenia się śniegu w zewnętrznej podeszwie. Natomiast jeśli pogoda utrzymuje się przy temperaturach dodatnich, spokojnie możesz pozwolić sobie na delikatniejszy wariant.

Kolejną opcją są kolce – będą one jednak rozwiązaniem dedykowanym dla biegania np. oblodzonych szlakach. W innych przypadkach (jak płaska powierzchnia asfaltu) mogą okazać się uciążliwe i zwiększać ryzyko upadku.

Pamiętaj, aby Twoje buty zimowe zapewniały odpowiednie utrzymanie ciepła i odprowadzały wilgoć. W tym celu rozważ zakup obuwia z membraną, która zabezpieczy przed dostawaniem się do środka chłodnego powietrza.

Co może być dodatkowo przydatne?

Podczas każdej aktywności zimowej, nie tylko biegania, należy pomyśleć o uzupełniającym sprzęcie, a także o odpowiednim ubiorze, który znajdzie swoje zastosowanie np. w trudnych warunkach, sytuacjach ,,awaryjnych’’ lub mniej spodziewanych.

Wspomniane wcześniej ochraniacze na cholewki – stuptuty, poradzą sobie świetnie przy zatrzymaniu ciepła. Raczki biegowe z kolei będą doskonałym zabezpieczeniem butów do biegania na twardym lodzie.

Nie zapomnij o termoaktywnej odzieży i bieliźnie, grubszych, ale przepuszczalnych skarpetach oraz o właściwej ochronie głowy i dłoni.

A jeśli ciekawią Cię nasze inne porady, zajrzyj na naszego bloga. Przeczytasz tam m.in o tym, jak wybrać odpowiednie spodnie trekkingowe, poznasz przegląd czapek zimowych i wiele innych! Piszemy z pasją! 

Kategoria: Art. spons.