Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Jest taka wieś…Golf?…Tenis?… W Polsce?

Wiosna i lato w Polsce to pory roku, które wygrywają z resztą świata niezależnie czy pogoda słoneczna, czy pogoda przekropna. Tak jak kolorowe szafiry i czyste fantazyjnie cięte diamenty – esencja ideału sztuki jubilerskiej. Tak jak jazda RR i zapadanie się w beztroskiej płynności Rolls’a. Szalona mieszanka? Niekoniecznie. To tzw. „luksus oczywisty”- normalność przynależna każdemu, kto nań ciężko zapracował.

Są w Polsce prawdziwe tenisowe korty trawiaste i pole golfowe w Wieńcu Zalesiu. 

Mistrzostwo świata

Do tego dyskretne apartamenty, rzeźby Zagajewskiego na ścianie, kolekcja rewelacyjnych prac Michała Puszczyńskiego, pole golfowe na wyłączność tylko dla Ciebie. To jest mistrzostwo świata („wśród pól złocistych, Wyspiański – Chełmoński – bociany, Kujawy”), zielony raj bez blichtru.

I choć to samo centrum Polski (dwie godziny jazdy obojętnie czy z Gdańska, Warszawy czy Poznania), to zaskakuje kameralność, bezkompromisowa pełna prywatność, odcięcie od komercji.

Z jednej strony wpisuje się ten obraz w sukcesy naszej Igi Świątek, w tym i obudzone marzenie o zwycięstwie Polki na trawie w Wimbledonie, co po latach znów rozbuchało popularyzację tenisa, a z drugiej strony przywołało refleksję o ekskluzywności tenisa na trawie i wyjątkowej tradycji tego sportu.

Podobnie, wychodząc na pole golfowe w Wieńcu spotka Cię zaskoczenie. Greeny profesjonalne, dołki Par-3 i Par-4, ale zaskakująco trudne by zagrać rundę z wynikiem poniżej PAR i zdumiewająco przyjemne gdy w spokoju, bez pospiechu, bez poganiania przez następny flight (może nawet z chwilą relaksu z kieliszkiem białego wina) dotykasz golfa w wydaniu dla koneserów.

Zaś ogólna golfowa refleksja?

Golf jest piękny i na poziomie mistrzowskim i na poziomie „popularnym” uprawianym przez miliony na całym świecie i również na tym poziomie, który sami sobie będziemy dawkować w prywatnej oazie spokoju na polu Kujawy Golf Club w Wieńcu.

Może wspaniały wkład Adriana Meronka w popularyzację golfa zachęci inwestorów instytucjonalnych bądź włodarzy naszych miast i gmin do przemyśleń co przegapili w temacie golfa.

W temacie tenisa na trawie: gra na trawie to luksus dla wybranych, dla fanów zostaje rozkoszować się najbardziej prestiżowym turniejem tenisowym na świecie jakim jest Wimbledon, choć pięknie byłoby wykształcić na kortach w Wieńcu mistrzynię Wimbledonu.

Więc na razie zostajemy w kręgu prywatnych pasjonatów, ale to miła perspektywa.

www.golf-kujawy.com

www.tenis-na-trawie.pl

Obiekt jest na sprzedaż

CENA: 4 500 000PLN

I można „wśród pól złocistych….Chełmoński,,,bociany…” zagrać z grupą przyjaciół w golfa lub w tenisa na trawie.

„Wieś…Golf…Tenis…Trawa… w Polsce”

KONTAKT: tel. 517 237 662, 606 541 347; e-mail: management@golf-kujawy.com

Kategoria: Art. spons.