Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4.

Korty trawiaste powstały pod Włocławkiem

Włocławek i Brześć Kujawski w niezwykle oryginalny sposób zaistnieli na mapie tenisowej Polski.

A to za sprawą najpiękniejszego w kraju kompleksu z kortami trawiastymi, który powstał w Wieńcu Zalesiu koło Włocławka. Tenis na Trawie to pięć pełnowymiarowych kortów tenisowych i dziewięciodołkowe pole golfowe. 

W jaki sposób trawiasty obiekt tenisowy powstał na Kujawach opowiadają właściciele.

– To wyjątkowo skomplikowane przedsięwzięcie. Zarówno budowa takich kortów, jak i późniejsze ich utrzymanie, wymaga specjalistycznej wiedzy. Były już próby budowania kortu trawiastego w Polsce. Ale nie da pogodzić się utrzymania pojedynczego kortu i w miarę nawet umiarkowanego używania. Chyba że prywatnie, dla czystej rekreacji. Kort trawiasty musi odpoczywać. Nie jest możliwe posypać mączką, zaszczotkować i dalej grać po kilku minutach przerwy. Dlatego kompleks w Wieńcu jest unikalny. Zaś utrzymanie właściwej jakości nawierzchni trawiastych możliwe jest tylko przy użyciu super precyzyjnych maszyn, które na co dzień utrzymują greeny na polu golfowym w Kujawy Golf Club.

Kompleks Kujawy Golf Club i Tenis na Trawie w Wieńcu Zalesiu to idealne miejsce do wypoczynku z rodziną i spotkań biznesowych.

Stworzono magiczne miejsce z wyjątkową atmosferą w pięknej, spokojnej okolicy, w otoczeniu przyrody, w bezpośredniej bliskości lasu. Można tu nie tylko miło spędzić czas z rodziną, odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu, zagrać w golfa i tenisa, ale też umówić się na spotkanie biznesowe.

Podobno właściciele wystawili cały kompleks na sprzedaż. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby ustawiła się kolejka chętnych. To byłaby okazja Samorządów okolicznych miast i gmin, dla firm i strategicznych sponsorów reprezentacji tenisa. Ostatnie sukcesy Polaków wywołały falę tsunami w zainteresowaniu tenisem. A co będzie po Wimbledonie? 

Wieniec Zalesie 87-880, ul. Bociania 9

Strona kompleksu

Rezerwacje: tel: 661 324 819

E-mail: management@golf-kujawy.com

Kategoria: Art. spons.