Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Najbardziej innowacyjna linia tenisowa w historii ASICS

Marka ASICS przedstawia najbardziej innowacyjną linię produktów do tenisa ziemnego w swojej historii. W jej skład wchodzą buty COURT FF3, GEL-RESOLUTION 9, a także zaawansowana technicznie odzież.

Kolekcja powstała pod nadzorem specjalistów z Instytutu Sportu i Nauki w Kobe, gdzie każdy nowy produkt jest rygorystycznie testowany zgodnie z 4 zasadami filozofii projektowania marki: testy sportowców, rzemiosło, badania biomechaniczne i zrównoważone innowacje.

COURT FF3

Buty zostały opracowane przy ścisłej współpracy z 21-krotnym zwycięzcą turniejów Wielkiego Szlema, Novakiem Djokoviciem. Posiadają pierwszą w branży tenisowej trzyczęściową podeszwę zewnętrzną, która zapewnia większą elastyczność i wygodę niż kiedykolwiek wcześniej. Wyniki testów biomechanicznych wykazały, że uderzenie w punkcie kontaktu z podłożem jest o 7% mniejsze w porównaniu z poprzednim modelem, minimalizując obciążenie ciała i umożliwiając szybszą regenerację.

– Jestem dumny, że mogę dzielić z ASICS swoją sportową podróż przy okazji premiery najnowszej kolekcji. Bezpośrednio współpracowałem z zespołem w Europie i Japonii, aby jeszcze bardziej ulepszyć wersję modelu COURT FF. Na obecnym etapie mojej kariery buty muszą dawać mi na korcie pewność siebie oraz pasować do mojego stylu gry. Właśnie to otrzymuję od ASICS. Marka rozumie moje potrzeby, z zaangażowaniem pracując nad każdym detalem, co bardzo cenię i szanuję – powiedział Novak Djoković.

GEL-RESOLUTION 9

Buty stworzone z myślą o zawodnikach preferujących grę z głębi kortu. Zapewniają responsywną reakcję na ruch oraz bardzo dobre wyczucie przestrzeni. Są również synonimem stabilności. Przeprojektowana technologia DYNAWRAP odpowiada za utrzymanie stopy, podczas gdy nowa konstrukcja DYNAWALL poprawia czas reakcji na przejście z obrony do ataku. Wyniki wskazują na postęp w tym zakresie aż o 4,5% względem poprzedniej wersji.

NOWA OFERTA ODZIEŻY

Gama odzieży tenisowej ASICS została całkowicie przeprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie podczas gry. Powstała zgodnie z koncepcją ZERO DISTRACTION z ulepszonymi rozmiarami, wygodniejszym krojem oraz strategicznie rozmieszczoną technologią w miejscach, w których tenisiści najbardziej jej potrzebują.

– Z dumą przedstawiamy naszą nową kolekcję tenisową na 2023 rok. Każdy z produktów wpisuje się w naszą filozofię projektowania. Dzięki niej, opracowaliśmy zupełnie nową ofertę dla tenisistów, którzy mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na grze. Niezależnie od poziomu, jaki prezentują, wszyscy zawodnicy otrzymują technologiczne i designerskie rozwiązania, jakich na światowym rynku jeszcze nie było – stwierdził Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

Produkty z nowej kolekcji będą dostępne od 1 stycznia 2023 roku na ASICS.com i Strefatenisa.com.pl.

Kategoria: Biznes