MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Najlepsze mecze w historii tenisa

Tenis to piękna i wymagająca gra. Ten sport w wykonaniu najlepszych na świecie często jest ucztą dla oczu. Przez lata rozgrywania największych turniejów na kortach meldowało się wielu wspaniałych zawodników. Często gdy ich drogi krzyżowały się, to dochodziło do spotkań, które na zawsze zapisywały się w historii. W tym artykule przybliżymy najlepsze mecze w historii tenisa.

Finał Wimbledonu 2008 – Federer kontra Nadal

Roger Federer oraz Rafael Nadal to jedne z największych nazwisk tenisa w XXI wieku. Do starcia tych graczy doszło w finale Wimbledonu w 2008 roku. Początek spotkania był wyraźnie pod dyktando Nadala. Była to niespodzianka, gdyż to Federer był znany z dominacji na kortach trawiastych. Hiszpan wygrał dwa pierwsze sety 6:4, 6:4.

Później doszło do urwania chmury, co przerwało mecz na ponad godzinę. Po wznowieniu w Federera weszły nowe siły. Szwajcar wyraźnie postawił się Nadalowi. Wygrał dwa sety po tie-breakach. Z czego drugi z nich był wyjątkowy emocjonujący. Nadal wygrywał już 5:2 w tie-breaku i miał dwa serwisy po swojej stronie. Roger

Federer obronił piłki meczowe, a następnie wygrał set, doprowadzając do remisu 2:2 w tym aspekcie. Po prawie pięciu godzinach zaciętej gry na najwyższym poziomie Federer popełnił dwa błędy, które kosztowały go niespodziewaną porażkę. To był pierwszy triumf Nadala w tym turnieju.

Finał Australian Open 2012 – najdłuższy z finałów

Mecz finałowy pomiędzy Novakiem Djokovicem oraz Rafaelem Nadalem trwał blisko 6 godzin. Spotkanie było nasączone zwrotami akcji, a także grą na najwyższym znanym poziomie. W pewnym momencie długość wymian pomiędzy zawodnikami wynosiła nawet kilkadziesiąt uderzeń.

Pierwszy set padł łupem Nadala, jednak już drugi i trzeci były wyraźnie pod dyktando Djokovica. W czwartym Hiszpan wygrał po jedynym w meczu tie-breaku. Ostateczny triumf przypadł jednak Serbowi, który zaczął tworzyć swoją niesamowitą historię na tym wielkoszlemowym turnieju.

Legendarnych spotkań było jeszcze kilka. Do nich można zaliczyć m.in. najdłuższy mecz w historii, który trwał ponad 11 godzin. Miał on miejsce w I rundzie Wimbledonu 2010. Warty zapamiętania jest też pojedynek Pete’a Samprasa z Andre Agassim. Ich ćwierćfinał w US Open 2001 stał się jednym z historycznych wydarzeń amerykańskiego tenisa. Mecz ten składał się z aż 4 tie-breaków, czyli w tym wypadku kończył się nim każdy set.

Jednak zawodnicy młodego pokolenia również potrafią grać ciekawe pojedynki. Tenis staje się mocniejszy, szybszy i bardziej widowiskowy. Może to zaowocować w przyszłości wieloma świetnymi starciami, które przejdą do annałów historii tenisa. Losy tenisistów można przewidywać w zakładach bukmacherskich, a ich szczegółowe zestawienie znajdziecie na rankinglegalnych.pl.