Polski Tenis

WYNIKI

INDIAN WELLS: Rybakina - Sabalenka 7:6 (11), 6:4; Alcaraz - Medvedev 6:3, 6:2.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Nowa aplikacja mobilna dla tenisistów

Technologia i sport to w dzisiejszych czasach nieodłączne elementy.

Oddychające ubranie, buty zapewniające przyczepność i chroniące nas przed kontuzją czy lekka aerodynamiczna rakieta, która zlicza poprawne uderzenia. Te pozornie drobne rzeczy są wynikiem tysięcy godzin pracy inżynierów.

Aut czy w korcie?

Jesteśmy od góry do dołu ubrani w technologię. Jednak jeżeli chodzi o samą grę to wiele się tutaj na przestrzeni lat nie zmieniło. Gramy podobnie jak grało się wiele lat temu. Dzięki temu tenis dalej jest sportem, a nie wyścigiem technologii. To co się nie zmieniło na kortach to ludzie. W dalszym ciągu bardzo często nie potrafimy dojść do porozumienia z naszym partnerem/partnerką czy piłka była w korcie czy poza nim. Ten problem jest z nami od zawsze, bo nie wynika ze złej woli czy próby drobnego oszustwa, ale po prostu z tego, że nasze oko ma ograniczenia i fizycznie nie jesteśmy w stanie dokonać rzetelnej oceny każdego uderzenia.

Dlatego wyobraźmy sobie sytuację gdy technologia jest naszym wsparciem i działa w tle usprawniając naszą grę na korcie, ale w nią nie ingerując.

Aplikacja iChallenge to aplikacja stworzona przez polski zespół z Krakowa przy współpracy z gronem naukowców z AGH, dla wszystkich tych, którzy nie grają zawodowo i nie mają możliwości korzystania na korcie z drogiej technologii i profesjonalnych sędziów.

Rozstrzyga spory

Aplikacja ma na celu zapewnienie graczom narzędzia, które mieści się w kieszeni i pozwala rozstrzygać spory związane z odwiecznym problemem – czy piłka odbiła się w korcie, czy też poza nim. Proces rozpoznania czy miejsce odbicia piłki znajdowało się w obrębie kortu składa się z trzech podstawowych faz: wyznaczenia toru lotu piłki, aproksymacji miejsca odbicia piłki oraz określenia pozycji odbicia względem ułożenia linii kortu. Jest to proces w pełni automatyczny, który dzieje się w aplikacji mobilnej i użytkownik dostaje prostą informację zwrotną czy piła była w polu czy poza nim.

Nasze rozwiązanie nie wymaga inwestycji w żaden specjalistyczny sprzęt. Aplikacja może być zainstalowana na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym iOS, tak więc każdy amator tenisa może w pełni korzystać z wszystkich jej funkcji.

Tutaj więcej informacji o aplikacji

Można ją pobrać z tego miejsca

Kontakt: [email protected]

Kategoria: Biznes