Polski Tenis

WYNIKI

PEKIN WTA 1000: Boulter - Fręch 6:4, 3:6, 6:2; Kvitova - Xiyu Wang 6:7 (6), 7:5, 6:3; Noskova - F. Tian 6:4, 6:2; M. Andreeva - Krejcikova 6:2, 6:2; Sabalenka - Kenin 6:1, 6:2; Brady - Stearns 6:4, 6:2; Putintseva - Bouzkova 6:2, 7:6 (5); Ostapenko - Lys 2:6, 6:3, 6:2; L. Fruhvirtova - Rus 6:0, 6:3; Paolini - Haddad Maia 3:6, 6:4, 6:4; D. Saville - Siniakova 6:2, 6:2; Kalinina - Vondrousova 1:6, 6:4, 6:1; Samsonova - Parks 6:4, 7:6 (4); TOKIO WTA 500: V. Kudermetova - Pegula 7:5, 6:1; PEKIN ATP 500: Alcaraz - Musetti 6:2, 6:2; Ruud - Etcheverry 1:6, 7:5, 7:6 (7); Sinner - Nishioka 6:2, 6:0; Imitrov - Rune 6:3, 7:5; ASTANA ATP 250: Medjedovic - Lehecka 6:3, 6:4; Korda - Griekspoor 6:4, 4:6, 6:3; Mannarino - Rodionov 6:1, 7:6 (6); Ofner - Thiem 5:7, 6:4, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Nowa aplikacja mobilna dla tenisistów

Technologia i sport to w dzisiejszych czasach nieodłączne elementy.

Oddychające ubranie, buty zapewniające przyczepność i chroniące nas przed kontuzją czy lekka aerodynamiczna rakieta, która zlicza poprawne uderzenia. Te pozornie drobne rzeczy są wynikiem tysięcy godzin pracy inżynierów.

Aut czy w korcie?

Jesteśmy od góry do dołu ubrani w technologię. Jednak jeżeli chodzi o samą grę to wiele się tutaj na przestrzeni lat nie zmieniło. Gramy podobnie jak grało się wiele lat temu. Dzięki temu tenis dalej jest sportem, a nie wyścigiem technologii. To co się nie zmieniło na kortach to ludzie. W dalszym ciągu bardzo często nie potrafimy dojść do porozumienia z naszym partnerem/partnerką czy piłka była w korcie czy poza nim. Ten problem jest z nami od zawsze, bo nie wynika ze złej woli czy próby drobnego oszustwa, ale po prostu z tego, że nasze oko ma ograniczenia i fizycznie nie jesteśmy w stanie dokonać rzetelnej oceny każdego uderzenia.

Dlatego wyobraźmy sobie sytuację gdy technologia jest naszym wsparciem i działa w tle usprawniając naszą grę na korcie, ale w nią nie ingerując.

Aplikacja iChallenge to aplikacja stworzona przez polski zespół z Krakowa przy współpracy z gronem naukowców z AGH, dla wszystkich tych, którzy nie grają zawodowo i nie mają możliwości korzystania na korcie z drogiej technologii i profesjonalnych sędziów.

Rozstrzyga spory

Aplikacja ma na celu zapewnienie graczom narzędzia, które mieści się w kieszeni i pozwala rozstrzygać spory związane z odwiecznym problemem – czy piłka odbiła się w korcie, czy też poza nim. Proces rozpoznania czy miejsce odbicia piłki znajdowało się w obrębie kortu składa się z trzech podstawowych faz: wyznaczenia toru lotu piłki, aproksymacji miejsca odbicia piłki oraz określenia pozycji odbicia względem ułożenia linii kortu. Jest to proces w pełni automatyczny, który dzieje się w aplikacji mobilnej i użytkownik dostaje prostą informację zwrotną czy piła była w polu czy poza nim.

Nasze rozwiązanie nie wymaga inwestycji w żaden specjalistyczny sprzęt. Aplikacja może być zainstalowana na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym iOS, tak więc każdy amator tenisa może w pełni korzystać z wszystkich jej funkcji.

Tutaj więcej informacji o aplikacji

Można ją pobrać z tego miejsca

Kontakt: tom@ichallenge.mobi

Kategoria: Biznes