Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Podsumowanie weekendowych turniejów PLT

Wiele pięknych zagrań, emocjonujących meczów i ciekawych rozstrzygnięć – za nami kolejny weekend z największą federacją tenisową dla amatorów – Polską Ligą Tenisa.

W sobotę graczy gościli: Gdańsk, Rzeszów, Kołobrzeg, Oleśnica i Opole, a w niedzielę zawody odbyły się w Rzeszowie, Opolu, Otwocku i Kołobrzegu.

1. Liga (rozgrywki dla byłych zawodników, a także trenerów i instruktorów tenisa)

Sobota należała do zaledwie 15-letniego Alana Witwickiego, który pokonując w meczu o tytuł Tomasza Sobczyka pokazał, że nigdy nie jest za wcześnie, żeby zagrać w Polskiej Lidze Tenisa. Wygrywać turnieje można w każdym wieku. Alan pokazał ogromne umiejętności, ale także umiejętność radzenia sobie ze stresem po tym jak o zwycięstwie w turnieju decydował super tie-break przeciwko dużo bardziej doświadczonemu rywalowi.

2. Liga (amatorzy, bez żadnej przeszłości zawodniczej ani trenerskiej)

Tradycyjnie już w tej kategorii działo się najwięcej. Zmagania toczyły się na 6 arenach i tym razem na każdej z nich zwyciężał ktoś inny.

W Opolu swoją wysoką pozycję w tym regionie ugruntował Piotr Surowiec, który bardzo pewnie pokonał wszystkich rywali i zdobył swój drugi tytuł. Za jego plecami finiszował Piotr Modelski z Wrocławia.

Kołobrzeg został zdobyty przez faworyzowanego Mateusza Lewandowskiego. Pilanin w finale ograł Sławomira Klawińskiego i potwierdził, że wysokie miejsce w rankingu to nie jest przypadek. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym turnieju różnica wieku między najstarszym, a najmłodszym uczestnikiem wyniosła 37 lat. Po raz kolejny widać, że tenis to jest gra dla wszystkich.

Rywalizacja toczyła się również w Oleśnicy. W niej swoją dominację na Dolnym Śląsku po raz kolejny potwierdził Marcin Szendryk. Jego finałowym rywalem dość nieoczekiwanie został Grzegorz Ilczyszyn, który pokonał w półfinale Piotra Tracza. Szendryk nie dał rywalowi szans i ponownie zgarnął statuetkę.

Rewelacyjny pojedynek finałowy w Gdańsku stoczyli Mateusz Koberda i Paweł Walecki. Była to prawdziwa ozdoba turnieju i najlepsza z możliwych reklama tenisa amatorskiego. Ostatecznie górą był ten pierwszy, który zanotował udany powrót do rozgrywek.

W Rzeszowie nadal rządzi Norbert Dziukiewicz. 44-latek musiał się jednak sporo napocić, żeby pokonać Marcina Gryzłę i potrzebował do tego supertie-breaka.

Drugoligowe zmagania zakończyły się w niedzielę w Otwocku. Na obiekcie Prestige Court rozegrano bardzo dobry turniej, a zwycięzcą został Wojciech Zalewski. Tradycyjnie już więc odpowiedział na triumf Szendryka i obaj będą walczyć o pierwsze miejsce na koniec sezonu. W finale gracz z Czarnkowa pokonał rewelacyjnego tego dnia Macieja Kurowickiego.

PLT 45+ (amatorzy, bez przeszłości zawodniczej i trenerskiej, powyżej 45. roku życia)

Adam Pielka potwierdził w Opolu, że ostatnio praktycznie nie ma na niego mocnych. Poza przegranym finale w Radomiu wygrywa wszystko i wszędzie. Jeszcze niedawno wydawało się, że nie ma szans, żeby ktokolwiek dogonił w rankingu Marka Stochaja, ale Pielka jest już tuż za nim. W opolskim finale pokonał Jerzego Dobrockiego, który po powrocie z zawieszenia wydaje się być w naprawdę dobrej formie.

W Gdańsku Łukasz Geszke bardzo szybko dostał okazję do rewanżu na Radosławie Kołakowskim za przegraną w Radomiu. Obaj panowie spotkali się w finale Podleśna Cup i tym razem zwycięsko wyszedł z niego gracz z Bydgoszczy.

Ostatni weekendowy turniej w tej kategorii rozegrany został w Rzeszowie. Finałowe starcie było pojedynkiem dwóch graczy powracających do rywalizacji w PLT po dłuższej przerwie. Krzysztof Grabowy po emocjonującym meczu i trzysetowym pojedynku pokonał Krzysztofa Siemińskiego.

PLT Kobiet (amatorki, bez przeszłości zawodniczej)

W Kołobrzegu efektownie przedstawiła się Natalia Balicka. Tenisistka z Lubska debiutowała w rozgrywkach i był to debiut wymarzony. W całym turnieju straciła zaledwie 4 gemy, a pokonała naprawdę dobre rywalki, z uczestniczkami radomskiego mastersa włącznie.

W Polskiej Lidze Tenisa zarejestrowanych jest już ponad 10400 tenisistów rekreacyjnych. Turnieje odbywają się na różnym poziomie umiejętności na terenie całego kraju. Kategorie: II liga, Polska Liga Tenisa 45+, Polska Liga Tenisa 60+ oraz Polska Liga Tenisa Kobiet przeznaczone są wyłącznie dla osób, które nie mają przeszłości zawodniczej i nie świadczą odpłatnie lekcji tenisowych. Zapisy na wybrane rozgrywki tylko na stronie polskaligatenisa.pl.

Kategoria: PLT