Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Sonego - Nagal 6:4, 5:7, 6:1; Medvedev - Shevchenko 6:3, 7:5; Mensik - Coric 4:6, 6:3, 7:6 (7); Khachanov - Van Assche 6:2, 6:3; O'Connell - Marterer 6:2, 6:4; Cazaux - Musetti 6:4, 7:6 (2); Humbert - Monfils 4:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Marozsan 6:3, 4:6, 6:1; Lehecka - Fucsovics 6:4, 3:6, 7:5; ACAPULCO ATP 500: Arnaldi - Fritz 6:4, 4:6, 6:3; Cobolli - Auger-Aliassime 2:6, 6:3, 6:2; Shelton - Evans 2:6, 7:5, 7:6 (5); De Minaur - Daniel 6:2, 6:1; Draper - T. Paul 6:0, 6:4; Ofner - Escobedo 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4); Kecmanovic - Schwartzman 4:6, 6:3, 6:1; Nishioka - Borges 3:6, 6:2, 6:4; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; SAN DIEGO WTA 500: Boulter - Tsurenko 6:3, 6:1; Niemeier - Gracheva 6:3, 6:0; D. Saville - Lin Zhu 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Tauson 6:2, 2:6, 6:1; Kostyuk - A. Li 6:4, 4:6, 6:2; Stakusic - Melnikova 6:4, 5:7, 6:1; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5).

Podsumowanie weekendowych turniejów PLT

Gracze Polskiej Ligi Tenisa rywalizowali w siedmiu miejscowościach. Najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki 2. Ligi gdzie w weekend poznaliśmy aż siedmiu nowych mistrzów.

W tych rozgrywkach często bywa tak, że gracze zdobywają po dwa tytuły w tygodniu. Tym razem jednak tylko Adam Jaworski zdecydował się na próbę wygrania dwóch imprez.

2. Liga (tylko amatorzy, bez przeszłości zawodniczej i trenersko-instruktorskiej)

W tych rozgrywkach często bywa tak, że gracze zdobywają po dwa tytuły w tygodniu. Tym razem jednak tylko Adam Jaworski zdecydował się na próbę wygrania dwóch imprez, ale niestety skończyło się do dla niego kontuzją i zakończeniem sezonu. Polska Liga Tenisa po raz pierwszy grała na obiekcie w Gdańsku Klukowie i był to okazały debiut. Szybko rozeszły się wszystkie miejsca, a sama rywalizacja także stała na najwyższym poziomie. Po tytuł sięgnął ostatecznie Michał Woźniak, który w finale pokonał Łukasza Stoltmanna.

Premierowe zwycięstwo w turnieju federacji odniósł Gracjan Zaraza (na zdjęciu). Polkowiczanin okazał się najlepszy we Wrocławiu. W pozostałych lokalizacjach triumfowali tenisiści, którzy zaznali już przynajmniej raz słodyczy wygranej. W Dzierżoniowie najlepszy był Tomasz Antosiak, w Stargardzie Wojciech Zalewski, w Chełmcu Marcin Gryzło, w Radomsku Przemysław Rosikoń, a w Wiśle świeżo upieczony Mistrz Polski PLT – Piotr Makowski.

SPRAWDŹ: wyniki Memoriału Romana Majby. Turnieju pod patronatem Burmistrza Miasta Dzierżoniowa dla 2. Ligi

SPRAWDŹ: wyniki Otwartych Jesiennych Mistrzostw Radomska 2021 dla 2. Ligi
SPRAWDŹ:
wyniki Tenis Klukowo Cup 2021 dla 2. Ligi
SPRAWDŹ: wyniki Stargard September Cup 2021
SPRAWDŹ: wyniki FitTenis – Koniec Lata 2021 dla 2. Ligi
SPRAWDŹ: wyniki ATC Autumn Cup 2021 dla 2. Ligi
SPRAWDŹ: wyniki Wisła Jonidło September Cup 2021 dla 2. Ligi

PLT 45+ (tylko amatorzy powyżej 45. roku życia)

W tej kategorii rywalizowano w trzech miejscowościach. Graczy ugościły: Dzierżoniów, Radomsko i Stargard. W dolnośląskim mieście świetną formę z Mistrzostw Polski PLT w Radomiu potwierdził Adam Pielka. Gracz z Krupskiego Młyna pokonał w finale lidera rankingu Marka Stochaja 4:3, 4:0.

W Radomsku swój dzień miał Michał Niewiadomski. Warszawianin przez cały turniej szedł jak burza nie oddając rywalom ani jednego gema. W meczu finałowym spotkał się z zawsze groźnym Łukaszem Kośką, ale i tutaj uporał się z rywalem w dwóch setach. Udowodnił tym samym, że nie do końca udany występ w Radomiu był wypadkiem przy pracy.

Trzeci w ten weekend puchar był do zdobycia w Stargardzie. Doszło w nim do rewanżu za zeszłotygodniowe zmagania w Kołobrzegu. O tytuł ponownie walczyli Dariusz Koch i Grzegorz Mularczyk. Pierwszy z wymienionych wygrał wszystkie spotkania, w tym to z najgroźniejszym rywalem. Ostatecznie to jednak Mularczyk był pierwszy w tabeli bowiem lekarz z Zatoni Dolnej trzy spotkania rozstrzygnął w super tie-breakach. Trzy stracone punkty kosztowały go utratę trofeum

SPRAWDŹ: PEŁNE WYNIKI OTWARTYCH JESIENNYCH MISTRZOSTW RADOMSKA 2021 W RAMACH PLT 45+
SPRAWDŹ: 
PEŁNE WYNIKI MEMORIAŁU ROMANA MAJBY – TURNIEJU POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA 2021 W RAMACH PLT 45+
SPRAWDŹ: PEŁNE WYNIKI STARGARD SEPTEMBER CUP 2021 W RAMACH PLT 45+

PLT Kobiet (rozgrywki dla kobiet bez przeszłości zawodniczej)

Również panie rywalizowały w trzech miastach. Ich rywalizację można było oglądać w Gdańsku, Radomsku i Dzierżoniowie. Turniej w Trójmieście przebiegł pod znakiem licznych debiutów. Łącznie aż 15 kobiet w cały weekend po raz pierwszy zagrało w PLT. Tylko Justyna Mechlińska spośród uczestniczek zmagań w Gdańsku miała już niewielkie doświadczenie w federacji. Okazało się to czynnikiem, który mógł przechylić szalę zwycięstwa na jej korzyść bowiem po pokonaniu Sylwii Gawryś-Szordykowskiej to ona cieszyła się z tytułu.

Lyudmila Paliesika bardzo dobrze prezentowała się w letnim cyklu, a także podczas Mistrzostw w Radomiu. Dobrą formę potwierdziła też wyraźnie wygrywając wszystkie mecze w Radomsku i zganiając statuetkę. Z kolei swoją dominację na kortach w Dzierżoniowie potwierdziła Małgorzata Szal, która wygrała tam drugi raz z rzędu.

SPRAWDŹ: WYNIKI TENIS KLUKOWO CUP 2021 W RAMACH PLT KOBIET
SPRAWDŹ: 
WYNIKI OTWARTYCH JESIENNYCH MISTRZOSTW RADOMSKA 2021 W RAMACH PLT KOBIET
SPRAWDŹ: WYNIKI MEMORIAŁU ROMANA MAJBY – TURNIEJU POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA DZIERŻONIOWA 2021 W RAMACH PLT KOBIET

1. Liga (byli zawodnicy, trenerzy i instruktorzy tenisa)

Najwyższa kategoria w ten weekend zawitała jedynie do Stargardu. W fazie grupowej najlepiej zaprezentowali się Kamil Dębowski i Bartosz Skała, ale nie taki był ostateczny skład finału. Drugi z wymienionych przegrał bowiem półfinałowy bój z Kubą Wawrzyniakiem. O losach tego starcie zdecydował niezwykle wyrównany super tie-break. Stracone siły w półfinale mogły być kluczowe patrząc na to co wydarzyło się w finale. W nim również doszło do super tie-breaka, w którym Dębowski wypunktował podmęczonego Wawrzyniaka i zasłużenie wygrał cały turniej.

SPRAWDŹ: WYNIKI STARGARD SEPTEMBER CUP dla 1. Ligi

JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND ZAPRASZAMY NA KOLEJNE TURNIEJE POLSKIEJ LIGI TENISA:

Turnieje 1. Ligi (byli zawodnicy, trenerzy i instruktorzy tenisa)
Turnieje 2. Ligi (tylko amatorzy, bez przeszłości zawodniczej i trenerskiej)
Turnieje PLT 45+ (tylko amatorzy powyżej 45. Roku życia)
Turnieje PLT 60+ (tylko amatorzy powyżej 60. Roku życia)
Turnieje PLT Kobiet (amatorki, bez przeszłości zawodniczej)

Kategoria: PLT