Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

Podsumowanie weekendu w Polskiej Lidze Tenisa

Wiele emocji i fantastyczne turnieje. Za nami kolejny weekend z Polską Ligą Tenisa.

W sobotę i w niedzielę (23-24 października) na czterech arenach rozegrano zawody Polskiej Ligi Tenisa. Gospodarzami były: Warszawa, Stargard, Smolec koło Wrocławia i Gniezno. Zwyciężyli m.in. Mateusz Lewandowski, Łukasz Kazberuk i Marcin Szendryk.

2. Liga

Miejsca na turnieje w tej kategorii były na wagę złota. Szybko zapełniły się listy zgłoszeń, a ilość poszła też w parze z jakością. W sobotę gracze mogli spróbować swoich sił w Stargardzie, Gnieźnie i Warszawie.

Najliczniej obsadzony był turniej w województwie zachodniopomorskim. Wśród 24 uczestników najlepiej zaprezentowali się Mateusz Lewandowski, Tomasz Moryń, Paweł Szczepka i Tomasz Śpiewak. W pierwszej parze wygrał faworyzowany Lewandowski, ale w drugiej niespodziewanie triumfował Śpiewak. Ciężka droga do finału kosztowała go jednak sporo sił i tego zabrakło mu w walce o tytuł. Mateusz Lewandowski udowodnił swoją wyższość i zgarnął kolejny tytuł.

W pierwszej stolicy Polski ze swojego pierwszego turniejowego zwycięstwa mógł się cieszyć Michał Malinowski. Mieszkaniec Gniezna w finale pokonał swojego krajana Dariusza Dzięcioła, a w półfinałach gospodarzy było aż 3, a jedynym gościem był Adam Michalski.

W Warszawie duży sukces odniósł Łukasz Kazberuk. Białostoczanin dawno nie prezentował swoich umiejętności w PLT, ale teraz powoli wraca i widać, że będzie chciał namieszać. W półfinale pokonał Wojciecha Zalewskiego, a w finale odprawił także Norberta Dziukiewicza. Zawodnik z Jarosławia w półfinale pokonał Mariusza Kozińskiego.

Drugoligowy weekend został zakończony w Smolcu koło Wrocławia. Swoją dominację w tym regionie po raz kolejny udowodnił Marcin Szendryk. Górzanin od 14 turniejów jest niepokonany na Dolnym Śląsku. Tym razem w finale próbował go zatrzymać Tomasz Szczepek, ale wrocławianin musiał zadowolić się drugim stopniem podium.

PLT 45+

W Memoriale Przemysła II najlepiej zaprezentował się Radosław Grobelski. W fazie grupowej szalał jednak aktualny lider rankingu Marek Stochaj, który błyskawicznie pokonywał swoich przeciwników. Sprawnie funkcjonująca maszyna zacięła się jednak podczas finałowego starcie z leszczynianinem. Od drugiego seta inicjatywa należała do Grobelskiego, który na swoją korzyść rozstrzygnął też super tie-breaka.

W Stargardzie swoją klasę po raz kolejny potwierdził Wojciech Tomków. Gracz ze Słubic pokonał Piotra Cybulskiego i Dariusza Kocha i bez straty seta, tylko z 4 przegranymi gemami triumfował w całym turnieju. W meczu o drugie miejsce Koch dopiero w trzech setach uporał się z przeciwnikiem.

PLT Kobiet

W Warszawie popis umiejętności dała Ludmiła Paliesika. Łodzianka pewnie pokonywała kolejne przeciwniczki oddając im łącznie tylko jednego gema. Zrewanżowała się też Agacie Cieślikowskiej za porażkę w ostatnim ich pojedynku. To właśnie warszawianka zajęła drugą pozycję, a podium uzupełniła Ewa Próchnicka.

Zmagania w Stargardzie zakończyły się wygraną 15-lateniej Zuzanny Maj, która w walce o tytuł pokonała Agnieszkę Giermak, ale dopiero po super tie-breaku.

Zgłoszenia do turniejów PLT

Kategoria: PLT