Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Bassols Ribera - Sevastova 2:6, 7:6 (4), 6:4; Watson - Ponchet walkower; E. Andreeva/Naef - Falkowska/Kawa 6:4, 3:6, 10:8; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6); Me djedovic - Stricker 4:3 (5), 2:1 i krecz Szwajcara.
Polska Liga Tenisa

Podsumowanie weekendu w Polskiej Lidze Tenisa

Wiele emocji i fantastyczne turnieje. Za nami kolejny weekend z Polską Ligą Tenisa.

W sobotę i w niedzielę (23-24 października) na czterech arenach rozegrano zawody Polskiej Ligi Tenisa. Gospodarzami były: Warszawa, Stargard, Smolec koło Wrocławia i Gniezno. Zwyciężyli m.in. Mateusz Lewandowski, Łukasz Kazberuk i Marcin Szendryk.

2. Liga

Miejsca na turnieje w tej kategorii były na wagę złota. Szybko zapełniły się listy zgłoszeń, a ilość poszła też w parze z jakością. W sobotę gracze mogli spróbować swoich sił w Stargardzie, Gnieźnie i Warszawie.

Najliczniej obsadzony był turniej w województwie zachodniopomorskim. Wśród 24 uczestników najlepiej zaprezentowali się Mateusz Lewandowski, Tomasz Moryń, Paweł Szczepka i Tomasz Śpiewak. W pierwszej parze wygrał faworyzowany Lewandowski, ale w drugiej niespodziewanie triumfował Śpiewak. Ciężka droga do finału kosztowała go jednak sporo sił i tego zabrakło mu w walce o tytuł. Mateusz Lewandowski udowodnił swoją wyższość i zgarnął kolejny tytuł.

W pierwszej stolicy Polski ze swojego pierwszego turniejowego zwycięstwa mógł się cieszyć Michał Malinowski. Mieszkaniec Gniezna w finale pokonał swojego krajana Dariusza Dzięcioła, a w półfinałach gospodarzy było aż 3, a jedynym gościem był Adam Michalski.

W Warszawie duży sukces odniósł Łukasz Kazberuk. Białostoczanin dawno nie prezentował swoich umiejętności w PLT, ale teraz powoli wraca i widać, że będzie chciał namieszać. W półfinale pokonał Wojciecha Zalewskiego, a w finale odprawił także Norberta Dziukiewicza. Zawodnik z Jarosławia w półfinale pokonał Mariusza Kozińskiego.

Drugoligowy weekend został zakończony w Smolcu koło Wrocławia. Swoją dominację w tym regionie po raz kolejny udowodnił Marcin Szendryk. Górzanin od 14 turniejów jest niepokonany na Dolnym Śląsku. Tym razem w finale próbował go zatrzymać Tomasz Szczepek, ale wrocławianin musiał zadowolić się drugim stopniem podium.

PLT 45+

W Memoriale Przemysła II najlepiej zaprezentował się Radosław Grobelski. W fazie grupowej szalał jednak aktualny lider rankingu Marek Stochaj, który błyskawicznie pokonywał swoich przeciwników. Sprawnie funkcjonująca maszyna zacięła się jednak podczas finałowego starcie z leszczynianinem. Od drugiego seta inicjatywa należała do Grobelskiego, który na swoją korzyść rozstrzygnął też super tie-breaka.

W Stargardzie swoją klasę po raz kolejny potwierdził Wojciech Tomków. Gracz ze Słubic pokonał Piotra Cybulskiego i Dariusza Kocha i bez straty seta, tylko z 4 przegranymi gemami triumfował w całym turnieju. W meczu o drugie miejsce Koch dopiero w trzech setach uporał się z przeciwnikiem.

PLT Kobiet

W Warszawie popis umiejętności dała Ludmiła Paliesika. Łodzianka pewnie pokonywała kolejne przeciwniczki oddając im łącznie tylko jednego gema. Zrewanżowała się też Agacie Cieślikowskiej za porażkę w ostatnim ich pojedynku. To właśnie warszawianka zajęła drugą pozycję, a podium uzupełniła Ewa Próchnicka.

Zmagania w Stargardzie zakończyły się wygraną 15-lateniej Zuzanny Maj, która w walce o tytuł pokonała Agnieszkę Giermak, ale dopiero po super tie-breaku.

Zgłoszenia do turniejów PLT

Kategoria: PLT