Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Iga Świątek spędza wakacje na Malediwach

Iga Świątek po udanym sezonie udała się wraz z najbliższymi na upragnione wakacje. Spędza je na pięknych Malediwach, państwie wyspiarskim w Azji położonym na Oceanie Indyjskim. 

– Powiem tak… długo na to czekałam i ciężko na to pracowałam. Wakacje zorganizowane dla mnie i moich bliskich przez Planet Escape – egzotyczne podróże i wycieczki – napisała liderka rankingu WTA w mediach społecznościowych.

– Malediwy po tak intensywnym sezonie – z pięknymi plażami, przejrzystą wodą, świetnym jedzeniem i snorkelingiem to strzał w dziesiątkę. Jeszcze odpoczywam – powrót na kort za parę dni… – dodała Iga. 

Świątek pod koniec roku wystąpi w pokazowych rozgrywkach World Tennis League 2023 w Abu Zabi (21-24 grudnia). Zagra w drużynie The Hawks (Jastrzębie). Partnerować jej będą: Francuzka Caroline Garcia, Hubert Hurkacz i Norweg Casper Ruud.

Wciąż trwają podsumowania sezonu. – Wrażenie robi statystyka, którą przedstawił portal championat.com. Pod uwagę wzięto sety wygrane 6:0 (tzw. „bajgiel”) i 6:1. Okazuje się, że Świątek ma ich na koncie aż 54. Drugą pod tym względem Jessicę Pegulę (26) Polka zdublowała – informuje serwis WP SportoweFakty.

Kategoria: