Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Iga Świątek wróci na kort 21 grudnia w turnieju pokazowym w Abu Zabi

Decydujące spotkanie turnieju WTA Finals w Cancun, w którym Iga Świątek pokonała Jessikę Pegulę 6:1, 6:0, przyciągnęło przed ekrany Canal+ Sport ponad 600 000 widzów.

Polka dominowała na korcie i zdeklasowała swoją rywalkę. Zaprezentowała się fantastycznie, a do zwycięstwa potrzebowała zaledwie 59 minut.

– Po półfinałowym meczu wiedziałam, że czuję ten kort i mogę zagrać tutaj wszystko. W finale po prostu wykorzystałam swoją szansę i nie popełniłam dużo głupich błędów. Cieszę się przede wszystkim, że od początku wiedziałam, jaki mam cel i niekoniecznie to było wygranie całego turnieju oraz zostanie numerem 1. Najważniejsze było jak najlepsze granie w tenisa – powiedziała Iga Świątek tuż po spotkaniu w rozmowie z dziennikarzami Canal+.

Wiele nauki

– Co to był za sezon…Dużo widziałam, dużo zrobiłam, jeszcze więcej się nauczyłam. Zanim na dobre zacznę wakacje, których baaardzo potrzebuję, chcę tylko zostawić tu kilka zdań wdzięczności i jedno przemyślenie. Dziękuję mojemu zespołowi, bez którego by mnie tutaj nie było, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają każdego dnia, w tych dobrych i tych trudniejszych chwilach. Chcę też podziękować wszystkim dziewczynom, z którymi rywalizuję – sprawiacie, że chcę być coraz lepszą tenisistką, a każda z nas ma swoją, ważną historię, które wspólnie możemy pokazywać światu, za co jestem bardzo wdzięczna. Najlepsze rzeczy przychodzą do nas wtedy, kiedy przestajemy o nie zabiegać – napisała liderka rankingu WTA w mediach społecznościowych. 

World Tennis League w Canal+

To nie koniec tenisowych emocji z udziałem najlepszej tenisistki świata. Igą Świątek pod koniec roku wystąpi jeszcze w pokazowych rozgrywkach World Tennis League 2023 w Abu Zabi. Turniej będzie można śledzić na sportowych antenach Canal+ i w serwisie streamingowym Canal+ online.

W tej imprezie Polka zagra w drużynie The Hawks (Jastrzębie). Partnerować jej będą: Francuzka Caroline Garcia, Hubert Hurkacz i Norweg Casper Ruud. Rywalizacja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpocznie się tuż przed świętami, 21 grudnia, a zakończy trzy dni później. 

Tenis. Iga Świątek i Hubert Hurkacz w jednym zespole w World Tennis League 2023 w Abu Zabi

Tenis. United Cup 2024 – podział na grupy – Polacy zagrają w Perth

Kategoria: WTA