Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Barty - Pegula 6:2, 6:0; Keys - Krejcikova 6:3, 6:2; Nadal - Shapovalov 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3; M. Berrettini - Monfils 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2.

Poznaj Lower Silesian Tennis Group

Lower Silesian Tennis Group to pierwsza we Wrocławiu Akademia Tenisa zajmująca się kompleksowym szkoleniem zawodników pod kątem sportu wyczynowego.

Oprócz codziennego szkolenia tenisistów – Lower Silesian Tennis Group – specjalizuje się w organizacji profesjonalnych zgrupowań tenisowych we Wrocławiu dla wyczynowych tenisistów oraz wyjazdami na turnieje tenisowe z trenerami.

Zarówno zgrupowania jak i zorganizowane wyjazdy w grupach są niezbędne dla rozwoju każdego zawodnika, który marzy o profesjonalnym tenisie.

LSTG powstało z myślą o młodych tenisistach, których celem jest współzawodnictwo na arenach krajowych i międzynarodowych.

– Wiedząc jak trudne jest wychowanie kompletnego tenisisty stworzyliśmy akademię, w której każdy zawodnik otrzyma indywidualną opiekę, wsparcie oraz najwyższy poziom szkolenia – podkreślają założyciele Lower Silesian Tennis Group.

LSTG tworzą trenerzy tenisa i przygotowania fizycznego współpracujący z biomechanikiem, fizjologiem oraz psychologiem sportowym. Nad dietą i suplementacją zawodników czuwa specjalista od żywienia a o zdrowie i profilaktykę urazów dba fizjoterapeuta.

Doświadczenie trenerów, profesjonalny i zgrany team wraz z indywidualnym podejściem do zawodnika, są kluczem do sukcesu. Misją LSTG jest pomoc wyczynowym tenisistom zawsze, gdy jej potrzebują.

– Nie szukamy własnych zawodników. Chcemy podczas zgrupowań (ewentualnie późniejszych obozów lub wyjazdów na turnieje) mieć pełen kontakt z trenerami prowadzącymi – mówi Aleksander Charpantidis, były trener Michała Przysiężnego i Huberta Hurkacza. – Główny cel dla tenisistek i tenisistów to wspólne treningi, możliwości sparingów, świeże spojrzenie z boku, rekomendacja nad czym pracować. Istnieje też możliwość przeprowadzenia badań wydolnościowych.

Podczas tegorocznych wakacji projekt zgrupowań Lower Silesian Tennis Group obejmuje 6 imprez, które odbędą się w wyselekcjonowanych ośrodkach we Wrocławiu i okolicach. Będą to między innymi najlepsze na zawodniczej mapie Dolnego Śląska obiekty takie jak Centrum Tenisowe Redeco, Krzycki Klub Tenisowy.

W dniach 30 czerwca-1 lipca w Smolcu koło Wrocławia odbędzie się pierwsze z cyklu
zgrupowanie zawodników urodzonych w latach: 2004, 2005, 2006 i 2007.

SZTAB

Trenerzy: Aleksander Charpantidis, Łukasz Słodyczka, Tomasz Buczko, Paweł Syrewicz.

Przygotowanie motoryczne: Przemysław Piotrowicz.

Fizjoterapeuci: Michał Halbersztadt, Bartosz Bomba.

Fizjolog: Bartosz Ochmann.

Więcej o Lower Silesian Tennis Group

Kategoria: Art. spons.

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności