Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Przeżyjmy to jeszcze raz – French Open 2021

Zapaleni miłośnicy tenisa rok w rok czekają z zapartym tchem na widowisko, jakie ma miejsce w paryskim Stade Roland Garros.

Zeszłoroczny turniej wielkoszlemowy odbywał się między 30 maja a 13 czerwca, dostarczając niezapomnianych wrażeń, a obstawiającym w zakładach bukmacherskich tenis – wiele niespodzianek.

Wielką nadzieją Polaków w tym turnieju była młodziutka Iga Świątek, która już niejednokrotnie udowodniła, na co ją stać. Warto przypomnieć jeszcze inne wydarzenia i fakty, z jakimi zetknęli się fani rozgrywek na korcie. A działo się sporo!

Zwycięzcy turnieju – można się było tego spodziewać?

Turniej gry pojedynczej nie przyniósł zbyt wiele niespodzianek, mimo sporych zmian organizacyjnych i ograniczenia z powodu pandemii liczby uczestników. Tytułów mistrzów z poprzedniego roku bronili: Iga Świątek w grupie kobiet i Rafael Nadal, dwunastokrotny zwycięzca turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Novak Djoković, wygrywając ze Stefanosem Tsitsipasem i Barbora Krejcikova, która odniosła zwycięstwo w dwóch setach z Anastasiją Pawluczenkową.

W deblu mężczyzn na pierwszym miejscu podium znaleźli się Pierre-Hugues Herbert oraz Nicolas Mahut, a w deblu kobiet zwycięską parą okazała się Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova.

W grze mieszanej najlepszą parą okazali się Desirae Krawczyk i Joe Salisbury.

Powyższe zestawienie najlepiej pokazuje, jak nieprzewidywalny jest sport i jak emocjonujące mogą być towarzyszące rozgrywkom zakłady bukmacherskie – tenis to w końcu dzisiaj jeden z najciekawszych sportów świata, mający coraz szersze grono obserwujących.

Obrońcy tytułów – tylko kilka nazwisk

W zeszłorocznych rozgrywkach wielkoszlemowych nie brakowało emocji, potu i łez. Ze wszystkich broniących mistrzowskiego tytułu sportowców jedynie kilku zawodnikom udało się powtórzyć sukces.

Tytuły zatrzymali tenisiści rozgrywający spotkania na wózkach. W grze pojedynczej mężczyzn w 2020 tryumfował Alfie Hewett i tak było w roku następnym. W grze podwójnej kobiet na wózkach zaszczytne pierwsze miejsce obroniły Diede de Groot i Aniek van Koot. Zaskoczenia nie było również w rozgrywkach w grze pojedynczej na quadach. Tutaj rok wcześniej tryumfował nad przeciwnikami Dylan Alcott – rok później udało mu się powtórzyć swój sukces. W grze podwójnej na quadach jedynie David Wagner z występującej dwójki powtórzył wcześniejszy tryumf i ponownie zająć pierwsze miejsce w 2021 roku.

Jak widać, ceglane korty francuskiego Paryża to jedno z najtrudniejszych w wielkim świecie tenisa, co każdego roku potwierdzają najlepsze światowe rakiety. Czy tak będzie również w czerwcu 2022?