Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Roland Garros 2018 – dwie Polki w drabince turnieju głównego

Roland Garros należy do grona czterech turniejów wielkoszlemowych.

Zawody rozgrywany są na kortach ziemnych w Paryżu. Na bazie aktualnych rankingów organizatorzy ogłosili już oficjalną listę tenisistów i tenisistek, które wystąpią w turnieju głównym.

W tenisie kobiet nasz kraj reprezentować będzie Agnieszka Radwańska oraz Magda Linette. W turnieju mężczyzn nie pojawili się reprezentacji Polski. Nasi tenisiści o udział w turnieju głównym będą musieli powalczyć w kwalifikacjach.

Czekamy na wielkie przebudzenie Agnieszki Radwańskiej

Była wiceliderka rankingu WTA, Agnieszka Radwańska, ma za sobą dwa słabe sezony, w których nie potrafi odnaleźć właściwej dyspozycji. Na formę krakowianki złożyły się duże zmiany w życiu prywatnym (ślub z Dawidem Celtem w lipcu 2017 roku), a także szereg kontuzji. Nasza najlepsza tenisistka wygrała turniej rangi WTA po raz ostatni w październiku 2016 roku w Pekinie. Na początku 2017 roku dotarła także do finału w Sydney. Kolejne słabsze występy sprawiły, że Polka po raz pierwszy od wielu lat spadła z czołowej dziesiątki rankingu i obecnie plasuje się na 29. miejscu.

Linette i Radwańska w turnieju głównym

Polki rozpoczną zmagania w Paryżu od pierwszej rundy, bez konieczności brania udziału w kwalifikacjach. Na ten moment większymi sukcesami na kortach ziemnych Roland Garros pochwalić może się Agnieszka Radwańska. Krakowianka dochodziła do ćwierćfinału imprezy w roku 2013.

Młodsza o trzy lata Magda Linette najlepszy wynik uzyskała w roku 2017 dochodząc do trzeciej rundy. Obie nasze zawodniczki należą do grona filigranowych tenisistek. Korty ziemne są dla nich dużym wyzwaniem, ponieważ tenisistki preferujący siłowy tenis mają na tej nawierzchni automatyczną przewagę. Nie mniej jednak, liczymy, że polskie tenisistki uzyskają dobry wynik na Roland Garros.

Kiedy początek turnieju Roland Garros 2018?

122. edycja turnieju Roland Garros zwanego także French Open rozpocznie się 27 maja. Tydzień wcześniej wystartują kwalifikację, w których o miejsce w drabince głównej powalczą inni reprezentacji z Polski.

W rywalizacji kobiet udział weźmie Magdalena Fręch. W tenisie męskim powalczą: Jerzy Janowicz, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak.

Statystyki z turnieju oraz aktualne wyniki udostępniać będą zakłady sportowe LVbet.

W turnieju głównym Roland Garros weźmie udział 128 tenisistów oraz 128 tenisistek. Impreza zakończy się w niedzielę, 10 czerwca.

Kategoria: Art. spons.