Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Sport odpowiedzią na nadwagę

Sport odpowiedzią na nadwagę – niby każdy z nas zdaję sobie z tego sprawę, ale trudno przekonać się do aktywności fizycznej. Nie chodzi tylko o to, by dobrze wyglądać na lato, ale kluczowe jest zwrócenie uwagi na własne zdrowie.

Coraz częściej zmagamy się z nadwagą i otyłością.

Nadmierna masa ciała u Polaków

Kontrolowanie swojej wagi należy do wyzwań naszej codzienności, pełnej pokus i wygodnych rozrywek. Także wśród najmłodszych coraz bardziej widoczny jest nadmiar kilogramów. Co czwarty chłopiec i co trzecia dziewczynka w wieku 5-9 lat w Polsce ma nadwagę. Wśród dorosłych sytuacja wcale nie przedstawia się lepiej. Wśród kobiet osób otyłych jest aż 30 procent, u mężczyzn powyżej 40 procent. Choroby z tym związane nie ujawniają się od razu. Widzimy ten powolny proces, ale często nie reagujemy lub reagujemy za późno.

Aktywność fizyczna na dobry początek

Styl życia powinno się zmieniać na spokojnie. Drastyczny wzrost aktywności fizycznej z dnia na dzień może doprowadzić do choroby stawów i licznych kontuzji. Najczęściej na start zaleca się spacery, rower czy pływanie. Jeśli znasz już ten temat na pamięć, możesz wybrać coś, co dużo bardziej motywuje. Nie każdy odnajdzie się przecież w rutynowym powtarzaniu przysiadów i wymachów. W zwalczaniu otyłości świetnie sprawdzą się nie tylko siłownie, ale też kluby taneczne, tenisowe lub turystyczne. W redukcji masy ciała główną rolę odgrywa w dużej mierze pasja, z jaką podchodzimy do danej aktywności.

Dieta w redukcji tkanki tłuszczowej

Zmianę diety należy zacząć od wizyty u dietetyka i analizy swojego stanu zdrowia. Specjalista dobierze dietę do naszego stylu życia, stanu organizmu i możliwości. Wiemy, jak to zwykle wygląda – po kilku dniach, przy braku efektów, wracamy niestety do poprzedniej rutyny. Kolejne próby testują naszą siłę woli i walki. Dlaczego warto nie odpuszczać? Mimo, że skutków nie odczujemy od razu, przy dłuższym ścisłym stosowaniu dieta przyniesie pożądany rezultat. Musimy dać jej czas na działanie i wyjście z otyłości.

Pomoc w zwalczaniu nadwagi

Jak pomóc sobie czy bliskim w sytuacji, gdy powrotu do formy nie spowoduje się tylko dietą czy aktywnością fizyczną? W szczególności gdy nadwaga dotyka osoby chore, z trudnością w poruszaniu się, możemy sięgnąć po zioła. Wiedza o ich właściwościach ciągle wzrasta. Spokojnie można stosować m.in. zieloną kawę wraz z dietą niskotłuszczową czy wspomagającą pracę jelit babkę plesznik.

Więcej w temacie ziół odnajdziesz na: https://www.izielnik.pl/ziola-na-odchudzanie