Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Tenis. Gwiazdy LOTOS PZT Team faworytami w Bytomiu

Co łączy Magdalenę Fręch, Kamila Majchrzaka, Daniela Michalskiego, Kacpra Żuka, Weronikę Falkowską, Maksa Kaśnikowskiego, Szymona Walkowa?

Wszyscy są członkami LOTOS PZT Team, którego sponsorami są Grupa LOTOS i Polski Związek Tenisowy. Dziś odpowiadali na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej w trakcie Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski.

Fręch i Majchrzak to ubiegłoroczni mistrzowie Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu, którzy wrócili wtedy do domów Mercedesami Klasy A od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. W tym sezonie na zwycięzców czekają jeszcze lepsze Mercedesy CLA 180 Coupe, granatowy dla mężczyzn i biały dla kobiet.

Po raz drugi z rzędu na złotych medalistów w singlu czekają samochody, a pula nagród w imprezie przekroczyła milion złotych. Powiedzieli na konferencji:

Magdalena Fręch 

Na pewno ciężej jest wejść do Top 100 niż się tam utrzymać. Jednak żeby się przebić do czołówki, trzeba grać eliminacje turniejów, a dużo ciężej jest w nich rywalizować, a potem zachować siły . Samo przejście eliminacji Wielkiego Szlema jest bardzo trudne. Dla mnie największym wyzwaniem było przebicie się do setki rankingu, a teraz muszę piąć się wyżej.

Kamil Majchrzak

Mistrzostwa wydają się jeszcze mocniej obsadzone niż rok temu. Wszyscy się rozwijamy, z każdym rokiem jesteśmy lepszymi tenisistami, osiągamy coraz lepsze wyniki w międzynarodowym Tourze i mamy coraz wyższe rankingi. A do tego dochodzą zdolni juniorzy, którzy również spisują się coraz lepiej. To sprawia, że w mistrzostwach rywalizacja robi się jeszcze bardziej wyrównana. jest coraz większa i będzie taka do końca o sam triumf. Na papierze jestem rozstawiony z jedynką, ale kort wszystko zweryfikuje.

Kacper Żuk

Znamy się wszyscy od wielu lat. Na korcie jesteśmy przeciwnikami, a poza jesteśmy dobrymi kumplami. To jest fajne, że możemy rywalizować w tym samym gronie na turniejach w kraju, bo znamy się i lubimy. To lepsze niż na tourze, gdzie z większością tenisistów w ogóle się nie znamy lub znacznie słabiej. Ale każdy z nas stopniowo poprawia ranking, jest nas coraz więcej w czołówce, więc coraz częściej spotykamy się na zagranicznych turniejach, no i gramy przeciwko sobie. Rywalizacja w mistrzostwach Polski jest duża, jest mnóstwo nowych, młodych osób. Zobaczymy jak potoczy się turniej.

Daniel Michalski

Mistrzostwa to w ostatnich latach bardzo dobrze obsadzony turniej, gra w nim mnóstwo zawodników pretendujących do wygranej. Coraz trudniej tu osiągać dobre wyniki, ale staram się i mam nadzieję, że uda mi się znowu wywalczyć tytuł. Sukcesywnie, rok po roku staram się budować swój ranking, ale faktycznie cel jest ten sam. Chciałbym móc się załapać do eliminacji Wielkiego Szlema jest blisko, ale też daleko, bo mam niewiele czasu. Postaram się do US Open dostać.

Weronika Falkowska

Staram się stopniowo poprawiać swój ranking. Nie jest to jeszcze okolica Top 100, jak u Magdy, ale mam nadzieję, że powoli będę się zbliżać do czołówki. Moje najbliższe cele rankingowe i wynikowe, to osiągnięcie takiej pozycji, dzięki której będę mogła grać w kwalifikacjach do Wielkich Szlemów. Powoli zmierzam w tym kierunku i mam nadzieję, że mi się uda.

Szymon Walków

Jestem teraz w Top100 pomiędzy 80 a 90 miejsce,, a więc pogranicze turniejów ATP i ATP challenger. Planowanie jest utrudnione, ale nie chciałbym narzekać. Dwa lata temu miałem ranking około 200. miejsca, wtedy mówiłem, że cieszę się, że pojawiamy się w takim gronie. Teraz perspektywa jest taka, że wszyscy, którzy tu jesteśmy, zrobiliśmy zdecydowany progres. To znaczy, że programy, które PZT robi dla zawodników, opłacają się. Mam nadzieję, że coraz więcej chłopaków i dziewczyn będzie robić dobre wyniki.

Maks Kaśnikowski

Chciałbym podziękować za to, że mogę być w Teamie ze wszystkimi świetnymi zawodnikami. Cieszę się, że w Polsce organizowane są turnieje międzynarodowe. Pierwsze zwycięstwo na polskiej ziemi smakuje bardzo dobrze. Będą kolejne turnieje w Polsce, więc będę próbował rekord . Może być trudno, ale będę walczyć. Do końca roku chciałbym wejść do Top 400, żeby grać kwalifikacje do challengerów.

Fot. Miasto Bytom
Kategoria: PZT