Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Ruud - A. Zverev 6:3, 6:4, 6:0; Djokovic - Alcaraz 6:3, 5:7, 6:1, 6:1; L. Fernandez/Townsend - Gauff/Pegula 6:0, 6:4; S-W. Hsieh/Hinyu Wang - Melichar-Martinez/E. Perez 6:2, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Iga Świątek opowiadała o najbliższych planach

Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy i ASICS zaprosili dziś fanów na rozmowę na żywo z Iga Świątek, liderką rankingu WTA, zwyciężczynią trzech turniejów wielkoszlemowych. 

Ambasadorka ASICS już w połowie miesiąca poleci do Dubaju, gdzie zagra w pokazowym turnieju drużynowym World Tennis League 2022 (19-24 grudnia). W Zjednoczonych Emiratach Arabskich spędzi święta. 

Lubi rywalizację drużynową

– Jestem podekscytowana startem w Dubaju. Lubię rywalizację drużynową, bycie w zespole. Po raz pierwszy nie będzie to polski team, a międzynarodowy. Trener Tomasz Wiktorowski uważa, że dobrą praktyką będzie rozgrywanie meczów z dobrymi zawodnikami w okresie przygotowawczym. Jestem ciekawa, jak będę się czuła podczas tych zawodów – podkreśla Iga Świątek. 

Zagra z Francuzką Caroline Garcią (19 grudnia), Estonką Anett Kontaveit (22 grudnia) i Białorusinką Aryną Sabalenkę (23 grudnia). 

Z Dubaju do Brisbane 

Świątek w listopadzie miała miała 6,5 ​​dnia urlopu (nie licząc dni podróży) – w sumie 12 dni bez rakiety. 

Święta spędzi w Dubaju. Nie ma bowiem sensu wracać do Warszawy, aby ponownie udać się – przez Dubaj – do Australii. W Brisbane Polacy (z Igą w składzie) 31 grudnia rozpoczną zmagania w United Cup.

W zależności od ilości rozegranych spotkań zagra w turnieju WTA 500 w Adelajdzie (od 10 stycznia) lub poleci wcześniej do Melbourne, aby przygotować się do Australian Open 2023 (od 16 stycznia).

Iga o ASICS

– Zawsze odnosili się do mnie z dużym szacunkiem. Zawsze we mnie wierzyli. Mamy podobne wartości i jest z nich bardzo zadowolona. Są dobrym partnerem, aby osiągnąć jeszcze więcej w przyszłości – mówiła Iga o współpracy z ASICS.

Tenis. Zmiana w drużynie Igi Świątek w World Tennis League w Dubaju

Tenis. Kazachstan przeciwnikiem Polski w United 2023, do rozgrywek dołączyła też Bułgaria

Kategoria: WTA