Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Hsieh/J. Zieliński - Olmos/S. Gonzalez 6:4, 6:2; Alcaraz - Djokovic 6:2, 6:2, 7:6 (4); Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. Iga Świątek wznowiła treningi w Paryżu

Iga Świątek (1 WTA) i jej team są już w Paryżu. Dziś wznowiła treningi po kontuzji uda, którą odniosła w Rzymie. Ćwiczyła na prywatnych obiekcie Jean Bouin w Paryżu. 

– Z dala od kortów, na których odbywają się eliminacje, gwiazdy turnieju zjeżdżają na Roland Garros. Przygotowują się do rozpoczęcia zawodów, które zaplanowano na niedzielę – wyjawili organizatorzy French Open. 

– Polka z optymizmem patrzy w przyszłość. Trenowała bez widocznej taśm (tejpów) na nodze – dodaje strona paryskiego turnieju. 

Zdjęcie z kortu

Iga również opublikowała fotkę w mediach społecznościowych prosto z kortu.

– Pociesza opis zdjęcia. Opublikowała bowiem flagę Francji oraz emotikon machającej ręki, co oznacza, że najprawdopodobniej powalczy o trzecie zwycięstwo w Rolandzie Garrosie w swojej karierze – informuje serwis WP SportoweFakty.

Miejsca w drabinkach głównych Roland Garros mają: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz. Losowanie odbędzie się 25 maja o godz. 14. 

W deblu w Paryżu rozstawieni będą Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys. Ponadto Alicja Rosolska zagra u boku Hiszpanki Cristiny Bucsy, a Magda Linette stworzy duet z Chinką Xiyu Wang.

Miejsca zabrakło dla Katarzyny Piter i Węgierki Dalmy Galfi (siódma rezerwowa para) oraz Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy (ósme rezerwowe).

Losowanie zawodów deblowych 28 maja. Dzień później poznamy drabinkę miksta. 

Tenis. Iga Świątek doznała kontuzji uda, ale rezerwuje bilety do Paryża

Kategoria: WTA