Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Humbert - Bublik 6:4, 6:3; ACAPULCO ATP 500: De Minaur - Ruud 6:4, 6:4; SANTIAGO ATP 250: Tabilo - Moutet 4:6, 6:4, 7:5; Baez - P. Martinez 6:4, 6:2; SAN DIEGO WTA 500: Kostyuk - Pegula 7:6 (4), 6:1; Boulter - E. Navarro 6:3, 6:1; AUSTIN WTA 250: Xiyu Wang - Kalinina 6:3, 7:6 (4); You - Schmiedlova 6:0, 6:3.

Tenis. Jerzy Janowicz zagra w eliminacjach challengera ATP w Lugano

Jerzy Janowicz podjął ostatnią próbę powrotu na kort. Otrzymał od organizatorów challengera ATP w Lugano dziką kartę do eliminacji.

31-latek od 28 lutego nie jest notowany w rankingu ATP Tour (najwyżej był czternasty w 2013 roku). W zawodowych rozgrywkach nie grał przez ponad dwa lata.   

Zdrowie najważniejsze

W sierpniu na konferencji prasowej przed Narodowym Dniem Tenisa 2021 zapowiadał, że najważniejsze jest dla niego zdrowie. 

– Liczę, że będę mógł zagrać znów w dużych turniejach i że mój syn Filip będzie mnie mógł oglądać w nich. Jeśli będę się czuł wystarczająco dobrze i będę wystarczająco silny, to znowu będę startował na szczeblu międzynarodowym, ale chcę być na tyle dobrze przygotowany, żeby mieć ciągłość turniejową – mówił JJ. 

W grudniu Janowicz wystąpił w pokazowym meczu w Zielonej Górze. Pokonał utalentowanego Jiriego Leheckę, choć trenował po wyleczeniu licznych urazów nieco ponad miesiąc. 

Start w Szwajcarii

Do startu w Lugano intensywnie przygotowywał się w Warszawie. W piątek rano wyleciał do Szwajcarii, gdzie od niedzieli będzie rywalizował w dwustopniowych kwalifikacjach.

Lista uczestników turnieju głównego w Lugano: Cressy, Herbert, Albot, M. Moraing, Dzumhur, Novak, Grenier, Stricker, Kotov, Fabbiano, Masur, Huesler, Van Rijthoven, ŻUK, Rodionov, Horansky, A. Muller, Basic, Stebe, Sugita, A. Arnaboldi; zawodnicy pewni gry w eliminacjach: Bemelmans, Vatutin, Miedler, Forejtek, Geerts, Yevseyev, Brouwer, Setkic, Y. Chung, Added, Poljak, Kovacevic, Virtanen, Fonio, Kravchenko, Sultanov, Erel, Napolitano, Bellier, J. Paul, Janowicz (WC), J. Kym (WC), Parizzia (WC), Brunold (WC).

Trudno o dzikie karty

Turniej w Lugano kończy sezon rywalizacji w hali. Od kwietnia głównie odbywać się będą zawody na kortach ziemnych. Janowicz stara się o dzikie karty do imprez ATP w Europie, ale bez pozytywnego odzewu. W kwietniu nie ma na razie zaplanowanego żadnego występu.

Na początku maja być może zagra w Mauthausen w Austrii. Z pewnością może liczyć na WC do polskich challengerów ATP. Pierwszy z nich – w Poznaniu – zostanie rozegrany na przełomie maja i czerwca. 

Tenis. Jerzy Janowicz w marcu wróci na kort, związał się z klubem z Kozerek

Kategoria: ATP