Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Tenis. LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA – wyniki drugiej kolejki

Przed tygodniem rozpoczęła się druga edycja LOTTO SuperLIGI 2023 (z udziałem ośmiu zespołów) i forBET 1. LIGI (walczy pięć ekip). Rozegrano spotkania drugiej kolejki drużynowych rozgrywek. 

Sezon zasadniczy w LOTTO SuperLIDZE składa się z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju Final Four. 

LOTTO SUPERLIGA

KS Górnik Bytom – KT Kubala Ustroń 4:3: Daria Semenistaja – Rebecca Sramkova 7:5, 3:6, 3:10; Dominika Salkova – Daniela Vismane 2:6, 6:1, 10:7; Martyn Pawelski – Paweł Ciaś 5:7, 7:6 (5), 8:10; Vit Kopriva – Lukas Rosol 6:3, 6:1; Salkova/Seministaja – Sramkova/Vismane 6:2, 6:2; Kopriva/Pawelski – Ciaś/Rosol 5:7, 6:3, 3:10; Salkova/Kopriva – Vismane/Ciaś 6:3, 6:2.

AZS Tenis Poznań – WKS Grunwald Poznań 3:4: Wiktoria Rutkowska – Ada Piestrzyńska 6:3, 7:6 (7); Amelia Paszun – Xenia Bandurowska 2:6, 0:6; Dawid Taczała – Andriej Kapaś 1:6, 0:6; Przemysław Michocki – Jasza Szajrych 5:7, 6:7 (4); Rutkowska/Sylwia Zagórska – Bandurowska/Pietrzyńska 7:6 (4), 6:4; Michocki/Taczała – Kapaś/Szajrych 6:4, 6:4; Zagórska/Taczała – Bandurowska/Szajrych 5:7, 1:6.

CKT Grodzisk Mazowiecki – BKT Advantage Bielsko-Biała 0:6: Jakub Krawczyk – Jozef Kovalik 1:6, 1:6; Jakub Januchowski – Michał Dembek 3:6, 3:6; Zuzanna Frankowska – Viktoria Hruncakova 2:6, 1:6; Daria Górska – Katarzyna Kawa 1:6, 3:6; Emilia Durska/Frankowska – Magdalena Baniak/Kawa 5:7, 2:6; Szymon Janzen/Hubert Plenkiewicz – Dembek/Jakub Jędrzejczak 1:6, 6:4, 8:10. 

WKT Mera Warszawa – Osavi Tennis Team Kalisz 5:1: Daria Snigur – Valeria Darashuk 6:1, 6:3; Kristina Kucova – Vanesa Sulcova 6:2, 6:2; Luca Vanni – Jiri Barnat 6:4, 6:4; Oskar Grzegorzewski – Petr Michnev 1:6, 7:5, 7:10; Kucova/Snigur – Darashuk/Martyna Zaremba 7:6 (1), 6:1; Grzegorzewski/Vanni – Barnat/Piotr Gryńkowski 6:2, 6:2.

Tabela: 1. Advantage 6 punktów, 2. Górnik 5, 3. Grunwald 3, 4. Osavi Tennis Team 3, 5. Mera 3, 6. Kubala 1, 7. AZS Tenis 1, 8. CKT 0.

FORBET 1. LIGA

ZTT Bazalt Złotoryja – KT Royal Zielona Góra 6:0: Zuzanna Kubacha – Julia Oczachowska 6:3, 6:3; Ewa Czapulak – Zofia Dziewięcka 6:1, 6:4; Marcel Zieliński – Dawid Wiśniewski 6:0, 6:1; Sebastian Brzeziński – Filip Bojko 6:2, 6:1; Czapulak/Kubacha – Dziewięcka/Oczachowska 6:3, 6:3; Brzeziński/M. Zieliński – Radosław Nijaki/Piotr Stefaniak 6:3, 6:4.

Come-On Wrocław – TIM Gwardia Wrocław 1:5: Marta Halbersztadt – Martyna Śrutwa 4:6, 6:7 (4); Nika Hurkacz – Katarzyna Wysoczańska 1:6, 2:6; Marcel Dzieło – Mateusz Terczyński 1:6, 4:6; Piotr Siekanowicz – Juliusz Bienkiewicz 5:7, 2:6; Halbersztadt/Piechowicz – Śrutwa/Wysoczańska 6:0, 6:0 (walkower); Dzieło/Siekanowicz – Mikołaj Lis/Kacper Szymkowiak 6:7 (6), 6:4, 8:10.

Pauzował KT GAT Gdańsk.

Tabela: 1. ZTT Bazalt 6 punktów, 2. KT GAT 3, 3. TIM Gwardia 3, 4. TK Royal 0, 5. Come-On -1. 

Tenis. LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA 2023 – składy, wyniki

Kategoria: SuperLiga