Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Łukasz Kubot na kort wróci za kilka miesięcy

– Być może dotarła już do Was informacja o mojej przerwie w grze. Przede mną czas regeneracji i przygotowań do najbliższego sezonu. Dzisiaj kibicuję na meczu Polska – Czechy – napisał Łukasz Kubot w mediach społecznościowych.

39-latek zajmuje obecnie 34. miejsce w rankingu ATP deblistów (był liderem w 2018 roku). Ten sezon zakończył już w Nowym Jorku. 

2021 rok nie był udany dla Kubota. Po raz pierwszy od dziesięciu lat nie zdobył tytułu w grze podwójnej (ma ich na koncie 27). Nie był także w finale.

Najlepsze rezultaty to ćwierćfinał Wimbledonu i półfinał zawodów ATP 250 w Winston-Salem (wraz z Brazylijczykiem Marcelo Melo). Wcześniej startował bez większego powodzenia z Holendrem Wesleyem Koolhofem. 

Kubot nie zagra w Australian Open. Najwcześniej na korcie pojawi się pod koniec marca lub na początku kwietnia. Chce bowiem optymalnie przygotować się do nowego sezonu.

Dla polskiej reprezentacji obecność i wsparcie tak utytułowanego zawodnika jest niezwykle ważna i z pewnością bardzo motywująca. Wierzymy, że wiara w wygraną i motywacją dadzą kolejny punkt polskiej reprezentacji. Po pierwszym dniu prowadzi reprezentacja Czech 2:1. Dziś swoje spotkania rozegrają Magdalena Fręch i Jerzy Janowicz. Po rozegraniu meczów singlowych, dowiemy się, które z naszych pań wyjdą na kort, aby zmierzyć się z czeską parą.

Sponsorzy Główni Meczu Polska-Czechy – Grupa LOTOS, forBET
Partnerzy Główni Meczu Polska-Czechy – SuperBid, Lubuskie

Fot. PZT
Kategoria: ATP