MADRYT: Świątek - Cirstea 6:1, 6:1; Sorribes Tormo - Azarenka 7:6 (0), 6:3; Sakkari - Stephens 6:1, 6:3; Ostapenko - Carle 6:3, 6:3; Monteiro - S. Tsitsipas 6:4, 6:4; Korda - Purcell 6:3, 6:3; Lehecka - Medjedovic 7:5, 6:4; Sinner - Sonego 6:0, 6:3.

Tenis. Katarzyna Kawa pokonała Martinę Trevisan turnieju WTA 250 w Monastyrze

Magdalena Fręch (69 WTA) i Katarzyna Kawa (217 WTA) grają w głównej części turnieju WTA 250 Jasmin Open Monastir 2023. W deblu walczy Weronika Falkowska.

W zawodach w Tunezji (korty twarde, 259,3 tys. $ w puli nagród) wracająca z cyklu występów w Azji Fręch była rozstawiona z siódemką. W pierwszej rundzie nie sprostała Hiszpance Nurii Parrizas Diaz (135 WTA) 2:6, 6:0, 4:6.

W pierwszym secie same przełamania do stanu 2:2. Kolejne cztery gemy powędrowały na konto Hiszpanki (2:6). Magda w tej partii ani razu nie utrzymała podania.

Szybko jednak wróciła na właściwe tory (6:0). Wywalczyła potrójnego breaka (1:0, 3:0, 5:0). W decydującym secie prowadziła z przełamaniem (1:0), przegrywała 1:3, doprowadziła do remisu (3:3). Straciła podanie w kluczowym momencie (4:6). Przegrała pojedynek, w którym zdobyła tyle samo punktów (84) co rywalka.

Trudne zadanie Kawy

Kawa pierwotnie miała walczyć w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce w Rumunii. Dostała się tam do eliminacji singla i gry podwójnej (z Amerykanką Quinn Gleason).

Otrzymała jednak dziką kartę w Monastyrze. Dlatego zmieniła plany. W tunezyjskim kurorcie wygrała z Włoszką Martiną Trevisan (38 WTA, nr 3) 6:3, 3:6, 7:5. W decydującym secie przegrywała już z przewagą przełamania (2:3).

– Nerwowo zrobiło się przy stanie 5:5 i serwisie naszej tenisistki, która musiała bronić breakpointa. Katarzyna zachowała jednak zimną krew, a w rezultacie utrzymała serwis. Potem poszła za ciosem i na sam koniec przełamała podanie Trevisan, odnosząc jednocześnie największe zwycięstwo w karierze! – informuje serwis WP SportoweFakty.

Bez Jabeur i Williams

Turniejową „1” jest Włoszka Jasmine Paolini (30 WTA), a z „2” rywalizuje obrończyni tytułu Belgijka Elise Mertens (36 WTA).

Z powody kontuzji nie grają Tunezyjka Ons Jabeur (7 WTA) i Amerykanka Venus Williams (406 WTA). Obydwie miały otrzymać dzikie karty.

Gra podwójna

W deblu Fręch i Kawa pokonały Hiszpanki Marinę Bassols Riberę i Jessikę Bouzas Maneiro 6:4, 6:2.

Weronika Falkowska i Czeszka Anna Siskova (nr 3) wygrały z Brytyjką Freyą Christie i Greczynką Despiną Papamichail 1:6, 6:3, 14:12, choć przegrywały 2:6 i 9:10.