Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; Danilovic - Bondar 7:5, 6:2; WARSZAWA WTA 125: Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4; Glushko - Monnet 6:3, 6:4; Parks - Klimovicova 6:2, 6:3.; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Heide 6:3, 1:6, 6:2; Seyboth Wild - Djere 4:6, 6:3, 6:2.

Tenis. Mecz Polska – Indonezja w Pucharze Davisa we wrześniu w Inowrocławiu

Mecz Pucharu Davisa, w którym polscy tenisiści spotkają się z reprezentacją Indonezji w dniach 16-17 września, zostanie rozegrany w Inowrocławiu.

Rywalizacja toczyć się będzie na twardym korcie w Hali OSiR, a stawką będzie awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej zaplecze elity.

– Mocno trzymamy kciuki za kolejny krok naszej drużyny narodowej w jej powrocie do światowej elity w Pucharze Davisa. Wiemy, że tam jest jej miejsce, bo polski tenis się rozwija, a nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych wielki tenis znowu zagości w Inowrocławiu, gdzie w ubiegłym roku 100-lecie istnienia świętował miejscowy klub Goplania, rówieśnik Polskiego Związku Tenisowego. Inowrocław to tenisowe miasto, które wychowało wielu wspaniałych tenisistów z Wojtkiem Kowalskim na czele, który tym razem zasiądzie w swoim rodzinnym mieście na ławce trenerskiej naszej reprezentacji – powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Kup bilety 

Gratka dla fanów

Hala widowiskowo-sportowa OSiR w Inowrocławiu gościła daviscupową rywalizację w kwietniu 2012 roku, a Polacy pokonali wtedy Estonię 4:1.

– Cieszę się, że po raz kolejny światowej rangi impreza tenisowa zagości w Inowrocławiu. Będzie to niewątpliwa gratka dla wielbicieli tej dyscypliny sportowej, ale przede wszystkim będzie to doskonała promocja naszego miasta na arenie międzynarodowej – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dziesięć lat temu losy zwycięstwa nad Estonią rozstrzygnęły się już po grze podwójnej, dzięki singlowym zwycięstwom Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza i deblowej wygranej Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. W ostatnim dniu Fyrstenberg zastąpił Kubota i poniósł porażkę z liderem rywali Juergenem Zoppem, a wynik na 4:1 ustalił Janowicz.

Inowrocław był też gospodarzem spotkanie w Fed Cup w 2016 roku. Polki przegrały z Tajwankami 1:3.

Sentyment do Inowrocławia 

– To będzie ciekawa historia, powrót do Inowrocławia z reprezentacją daviscupową, choć tym razem w roli kapitana drużyny, już nie zawodnika. Mam duży sentyment do tego miasta, bo mecz z Estonią był jednym z bardzo ważnych w tamtym czasie, no i wygraliśmy go. Z Marcinem wtedy zdobyliśmy zwycięski punkt w deblu, a potem wyszedłem do gry w singlu przeciwko Zoppowi, gdy już wszystko było rozstrzygnięte. On był wtedy w czołowej setce rankingu ATP, a ja pamiętam niesamowite zainteresowanie i wsparcie widowni, która przyszła nas oglądać, chociaż to była Wielkanoc. Jest to dowód, że w takich miastach, jak Inowrocław, zainteresowanie meczem reprezentacji Polski jest niesamowite – wspomina Fyrstenberg, aktualny kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, były szósty deblista świata.

Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w piątek, 16 września dwoma meczami singlowymi. W sobotę, 17 września, najpierw odbędzie się spotkanie deblowe, a po nim dwa pojedynki w grze pojedynczej.

Najbardziej znanym tenisistą z Indonezji jest Christopher Rungkat, który trzy lata temu był 68. deblistą świata. Obecnie zajmuje 293. miejsce. Ma na koncie jeden zawodowy tytuł – w Pune w 2020 roku.

Tenis. Mecz Portugalia – Polska 4:0 w Pucharze Davisa

Kategoria: Davis Cup