Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Kulikova 6:2, 6:3; Zakharova - Zolotareva 6:0, 6:1; Mladenovic - Plipuech 6:4, 6:4; V. Kuzmova - S. Chang 6:4, 6:2; RIJAD POKAZOWY: Hurkacz - Stricker 10:7, 10:5; Wawrinka - M. Berrettini 5:10, 10:4, 10:6; Norrie - Kyrgios 10:6, 10:6; A. Zverev - Thiem 10:8, 10:7.

Tenis. Międzynarodowe konsultacje kadry U11 w Zielonej Górze

Młodzi tenisiści z Polski i Wielkiej Brytanii trenowali wspólnie w Zielonej Górze w ramach konsultacji szkoleniowych U11.

Pomysł Polskiego Związku Tenisowego spodobał się brytyjskiemu Lawn Tennis Association, która wyznaczyła ośmioosobową grupę swoich utalentowanych zawodników, a sparing obu drużyn zakończył się remisem 14:14. 

Kadrowicze

Szkoleniowcy kadr U8-U12 Beniamin Budziak i Adam Molenda powołali na zgrupowanie w Zielonej Górze: Annę Baran, Lilly Jędrzejak, Wiktorię Szychowską, Sarę Sebastyanską, Emila Drobko, Mikołaja Solarza, Igora Minknera i Igora Bartnika.

Wśród młodych Brytyjczyków wybranych na konsultacje szkoleniowe przez trenerów Richarda Plewsa, Luke’a Milligana i Annę Smith znaleźli się: Ingrid Dumitru, Yanziye Zhang, Sophia Krutikova, Sasha Zlotnik, Samuel Riley, Ben Coxon, Samuel De Lange i Harry Swain.

Na remis

Celem zgrupowania kadr U11 było nie tylko stworzenie okazji do nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni, ale też zdobywanie doświadczenia w rywalizacji międzynarodowej. Dlatego po intensywnych treningach i konsultacjach doszło do sparingowego meczu.

Rozegrano 28 meczów, w singlu i deblu, a po 14 wygrały obydwa zespoły, a do tego po 7, jeśli rozdzielić na rywalizację dziewczynek i chłopców. To chyba oczywiste, że konieczna będzie powtórka, być może na Wyspach Brytyjskich.

Wielkie przeżycie

Utalentowana tenisowa młodzież miała okazję poczuć atmosferę przypominającą „dorosłe” mecze międzypaństwowe. Podczas ceremonii powitalnej odbyła się prezentacja drużyn, powitanie oficjalnych gości, wśród których rolę gospodarza pełnił Prezes Lubuskiego Związku Tenisowego Piotr Fabich.

Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali również upominki od firmy Babolat oraz Strefy Tenisa. Były to już trzecie konsultacje międzynarodowe najmłodszej z kadr narodowych, a drugie w Zielonej Górze, która na początku roku gościła zespół 12-latków z Czech. Kilka miesięcy później podobne odbyły się w Irlandii, również kategorii U12.

Więcej zdjęć z konsultacji

Rozgrywki na kortach, które przeszły do historii

Kategoria: PZT