Polski Tenis

WYNIKI

PEKIN WTA 1000: Świątek - Linette 6:1, 6:1; Ostapenko - Pegula 6:4, 6:2; Samsonova - Kostyuk 6:4, 6:7 (4), 7:5; SZANGHAJ ATP 1000: Kokkinakis - Fognini 6:2, 6:4; Lajovic - Wawrinka 6:4, 7:6 (7); Munar - R. Te 6:2, 6:4; Nishioka - Altmaier 6:4, 3:6, 7:6 (2); Nakashima - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (3); Sweeny - Daniel 6:2, 6:3; Zh. Zhang - Gasquet 6:1, 6:2; McDonald - Moutet 6:2, 6:3; Giron - Galan 6:4, 6:2; Marozsan - Rinderknech 7:6 (6), 6:2; Fucsovics - Yevseyev 6:4, 6:2; Hanfmann - Duckworth 6:4, 6:7 (10), 6:3; Y. Bu - Kecmanovic 6:7 (5), 6:2, 2:1 i krecz Serba.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu – wyniki

Na kortach Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23, w których rywalizowali tenisiści urodzeni w latach 2000-2004.

W singlu triumfowali Gina Feistel i Jasza Szajrych. Srebra dla Darii Górskiej i Krzysztofa Wetoszki. W deblu wygrali: Xenia Bandurowska i Stefania Rogozińska Dzik oraz Szymon Kielan i Michał Mikuła. 

W mikście zwyciężyli Daria Górska i Kacper Szymkowiak.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Hertel – bye Samberger – bye; Górska – Hędrzak 6:1, 6:3; (16) Turczuk – bye; (12) Jodłowska – bye; Niewiadomska – Dziewięcka 6:3, 6:0; Jaśkiewicz – bye; (8) Czapulak – bye; (4) Formella – bye; Mat. Braziewicz – bye; Jagusiak – bye; (15) Maja Bajorek – bye; (11) Oczachowska – bye; Abraham – bye; Orlińska – Niemc 6:0, 6:0; (6) Bandurowska – bye; (5) Kubacha – bye; Pietras – bye; Kopel – Majczyna 6:0, 6:0; (9) Gołaś – bye; (14) Durska – bye; Pawlikowska – Krygier 6:0, 6:1; Skowrońska – bye; (3) Rogozińska Dzik – bye; (7) Mazurek – bye; Kołowrotkiewicz – bye; Rutkowska – Szmyd 6:1, 6:0; (10) Frankowska – bye; (13) Gruszczyńska – bye; Czerny – bye; M. Jankowska – bye; (2) Feistel – bye.  

Druga runda: Hertel – Samberger 6:3, 6:3; Górska – Turczuk 6:1, 6:2; Niewiadomska – Jodłowska 6:2, 6:0; Czapulak – Jaśkiewicz 6:2, 7:5; Formella – Mat. Braziewicz 6:1, 6:1; Maja Bajorek – Jagusiak 6:2, 6:1; Oczachowska – Abraham 5:0 i krecz Nikolett; Orlińska – Bandurowska 6:3, 6:4; Kubacha – Pietras 6:1, 6:4; Gołaś – Kopel 6:0, 6:4; Pawlikowska – Durska 6:2, 6:0; Rogozińska Dzik – Skowrońska 6:0, 6:3; Mazurek – Kołowrotkiewicz 6:3, 6:2; Frankowska – Rutkowska 6:3, 6:2; Gruszczyńska – Czerny 6:2, 6:3; Feistel – M. Jankowska 6:0, 6:1.

Trzecia runda: Górska – Hertel 6:4, 4:6, 6:4; Niewiadomska – Czapulak 6:3, 6:0; Formella – Maja Bajorek 4:6, 6:4, 6:3; Orlińska – Oczachowska 6:1, 6:1; Gołaś – Kubacha 6:4, 6:3; Pawlikowska – Rogozińska Dzik 6:4, 4:6, 6:2; Frankowska – Mazurek 4:6, 6:2, 6:4; Feistel – Gruszczyńska 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Górska – Niewiadomska 6:1, 6:2; Orlińska – Formella 6:0, 6:1; Pawlikowska – Gołaś 7:5, 6:4; Feistel – Frankowska 6:0, 6:1.

Półfinały: Górska – Orlińska 6:3, 6:3; Feistel – Pawlikowska 6:3, 6:2.

Finał: Feistel – Górska 6:1, 6:7 (5), 6:3.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Szymkowiak – bye; B. Sopoliński – Kos walkower; M. Adamek – bye; (13) Kuczyński – bye; (10) Bajurko – bye; Sroka – bye; Pieczonka – Taczała 6:0, 4:2 i krecz Dawida; (8) Brzeziński – bye; (4) Kusiewicz – bye; Jandy – bye; Siekanowicz – Solarski 6:2, 6:2; (15) Roś – bye; (12) Bojko – bye; Walkowski – Romer 6:2, 6:1; Wetoszka – bye; (5) M. Matuszewski – bye; (6) Szajrych – bye; Konopko – bye; Wereszka – Celeda 6:1, 6:4; (11) M. Matuszczyk – bye (16) Nawój – bye; M. Plenkiewicz – Kuś 3:6, 6:2, 7:6 (1); Orlikowski – bye; (3) Lis – bye; (7) D. Wiśniewski – bye; Kamrowski – Maks. Braziewicz 6:1, 6:2; Berkieta – bye; (9) Cisło – bye; (14) Gontar – bye; Kułakowski – B. Chmielewski 6:1, 6:0; Dzieło – bye; (2) Mikuła – bye. 

Druga runda: Szymkowiak – B. Sopoliński 6:2, 6:0; Kuczyński – M. Adamek 2:6, 7:5, 6:3; Sroka – Bajurko 6:4, 6:2; Pieczonka – Brzeziński walkower; Kusiewicz – Jandy 6:2, 6:1; Siekanowicz – Roś 6:4, 6:3; Bojko – Walkowski 6:2, 6:7 (1), 6:3; Wetoszka – M. Matuszewski 6:4, 7:6 (5); Szajrych – Konopko 6:4, 6:3; M. Matuszczyk – Wereszka 6:1, 6:1; Nawój – M. Plenkiewicz 6:2, 6:2; Orlikowski – Lis 6:1, 6:2; Kamrowski – D. Wiśniewski 6:1, 1:0 i krecz Dawida; Berkieta – Cisło 6:1, 6:0; Kułakowski – Gontar 6:1, 6:2; Mikuła – Dzieło 6:1, 6:1.

Trzecia runda: Szymkowiak – Kuczyński 6:0, 6:0; Pieczonka – Sroka 6:2, 6:1; Kusiewicz – Siekanowicz 6:3, 6:1; Wetoszka – Bojko 7:5, 6:2; Szajrych – M. Matuszczyk 6:1, 6:1; Orlikowski – Nawój 6:2, 5:7, 6:1; Berkieta – Kamrowski 5:7, 6:3, 6:2; Mikuła – Kułakowski 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Pieczonka – Szymkowiak 6:4, 6:2; Wetoszka – Kusiewicz 7:6 (6), 3:6, 6:0; Szajrych – Orlikowski 6:4 i krecz Olka; Mikuła – Berkieta 6:2, 7:5.

Półfinały: Wetoszka – Pieczonka 6:2, 1:6, 7:6 (4); Szajrych – Mikuła 6:1, 6:3.

Finał: Szajrych – Wetoszka 6:1, 6:2.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Bajorek/Czapulak – bye; Jodłowska/Mazurek – Czerny/Pietras 6:1, 6:1; (4) Feistel/Gołaś – Jaśkiewicz/Oczachowska 6:2, 6:3; Formella/Kopel – Niewiadomska/Samberger 2:6, 7:6 (1), 10:8; Hędrzak/Kubacha – Durska/Frankowska 6:3, 7:5; (3) Bandurowska/Rogozińska Dzik – bye; Gruszczyńska/Krygier – Dziewięcka/Skowrońska 6:3, 6:3; (2) Hertel/Rutkowska – bye. 

Ćwierćfinały: Bajorek/Czapulak – Jodłowska/Mazurek 5:7, 6:4, 10:5; Feistel/Gołaś – Formella/Kopel 6:3, 6:2; Bandurowska/Rogozińska Dzik – Hędrzak/Kubacha 6:3, 6:2; Gruszczyńska/Krygier – Hertel/Rutkowska walkower.

Półfinały: Feistel/Gołaś – Bajorek/Czapulak 6:3, 6:3; Bandurowska/Rogozińska Dzik – Gruszczyńska/Krygier 6:3, 6:0.

Finał: Bandurowska/Rogozińska Dzik – Feistel/Gołaś 2:6, 6:3, 10:4.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kielan/Mikuła – bye; Kuczyński/Romer – Roś/Wereszka 7:5, 6:0; (3) Gontar/Matuszczyk – Nawój/Walkowski 6:2, 6:2; Bajurko/Cisło – Konopko/Plenkiewicz 6:3, 6:4; Berkieta/Kamrowski – Adamek/Siekanowicz 6:2, 6:4; Orlikowski/Szajrych – (4) Bojko/Wiśniewski walkower; Braziewicz/Sopoliński – Chmielewski/Kuś 6:0, 6:4; (2) Kułakowski/Kusiewicz – bye.

Ćwierćfinały: Kielan/Mikuła – Kuczyński/Romer 6:1, 6:2; Gontar/Matuszczyk – Bajurko/Cisło 6:3, 6:2; Orlikowski/Szajrych – Berkieta/Kamrowski 6:2, 4:6, 11:9; Braziewicz/Sopoliński – Kułakowski/Kusiewicz 7:5, 3:6, 11:9.

Półfinały: Kielan/Mikuła – Gontar/Matuszczyk 6:1, 6:3; Orlikowski/Szajrych – Braziewicz/Sopoliński walkower. 

Finał: Kielan/Mikuła – Orlikowski/Szajrych walkower. 

MIKST

Pierwsza runda: (1) Feistel/Szajrych – Durska/Wereszka 6:0, 6:0; Gruszczyńska/Kułakowski – Orlińska/Siekanowicz 4:6, 6:4, 10:8; Hertel/Kamrowski – (3) Czapulak/Lis 7:5, 6:1; Niewiadomska/Romer – Jodłowska/Roś 6:3, 3:6, 10:6; Hędrzak/Adamek – Jodłowska/Roś 6:2, 7:5; Górska/Szymkowiak – (4) Skowrońska/Bojko 6:2, 6:0; Czerny/Kuś – Braziewicz/Sopoliński 4:6, 6:2, 10:5; (2) Bandurowska/Kielan – Oczachowska/Konopko walkower. 

Ćwierćfinały: Feistel/Szajrych – Gruszczyńska/Kułakowski 7:5, 6:3; Hertel/Kamrowski – Niewiadomska/Romer 6:3, 6:0; Górska/Szymkowiak – Hędrzak/Adamek 7:5, 6:1; Bandurowska/Kielan – CzernyKuś 6:1, 6:3.

Półfinały: Feistel/Szajrych – Hertel/Kamrowski 6:3, 7:6 (4); Górska/Szymkowiak – Bandurowska/Kielan 6:4, 6:1.

Finał: Górska/Szymkowiak – Feistel/Szajrych 7:6 (2), 6:4.

Tenis. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu – wyniki

Kategoria: PZT