Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Polki zagrają z Hiszpankami i Kanadyjkami w finałach Billie Jean King Cup 2023 w Sewilli

Hiszpanki i Kanadyjki będą rywalkami Polek w Grupie C Billie Jean King Cup Finals (7-12 listopada) w Sewilli w Hiszpanii. Do półfinału awansuje najlepszy zespół. 

Będzie to drugi występ biało-czerwonej drużyny w BJKC Finals. Zadebiutowały w listopadzie w Glasgow (w Szkocji), gdzie odbyła się druga edycja turnieju (pierwsza była w Pradze). 

Polki w ubiegłym roku trafiły bardzo mocnej grupy i przegrały po decydujących meczach deblowych z ekipami USA i Czech po 1:2. Punkty zdobyła Magda Linette.

W obecnym sezonie Polki uległy Kazaszkom 1:3 w kwalifikacjach do BJKC Finals. Honorowy punkt wywalczyły w deblu Weronika Falkowska i Alicja Rosolska. 

Polki z dziką kartą

Po turnieju w Glasgow pewne miejsca w BJKCup Finals 2023 w Sewilli miały zdobywczynie trofeum Szwajcarki i ich finałowe rywalki – Australijki.

Te dwie drużyny zostały rozstawione w  losowaniu w Londynie odpowiednio z numerami 1 i 2, a obok nich na pierwszych miejscach w grupach znalazły się z nr 3 Hiszpanki i nr 4 Francuzki.

Do nich z drugiego koszyka rozlosowano zespoły: Czech, Kanady, Kazachstanu i Włoch, a z trzeciego – oprócz Polski uhonorowanej przez ITF dziką kartą – reprezentacje Niemiec, Słowenii i USA.

Losowanie grup w BJKC Finals 2023 w Sewilli

  • Grupa A: Szwajcaria, Czechy, USA

  • Grupa B: Australia, Kazachstan, Słowenia

  • Grupa C: Hiszpania, Kanada, Polska

  • Grupa D: Francja, Włochy, Niemcy

Tenis. Polki zagrają w Billie Jean King Cup Finals w Sewilli – otrzymały dziką kartę

Kategoria: BJKC